dkleinova
10.03.08,11:41
Dobrý deň,
dnes ma kontaktovala jedna pani, ktorá pracuje ako živnostníčka a nám fakturuje s tým, že potrebuje, aby sme jej vystavili jedno tlačivo o potvrdení, že sme jej platili za faktúry. O niečom takom som počula prvý raz. Vystavovala som potvrdenia o preddavkoch na daň pre našich zamestnancov, ktorým robím mzdy..ale že by niečo také bolo treba vystaviť aj živnostníkom...hľadala som na internete, ale neúspešne, také tlačivo som nenašla. Môžete mi niekto poradiť, prosiiim..
Zoltán Kovács
10.03.08,10:44
Dobrý deň,
dnes ma kontaktovala jedna pani, ktorá pracuje ako živnostníčka a nám fakturuje s tým, že potrebuje, aby sme jej vystavili jedno tlačivo o potvrdení, že sme jej platili za faktúry. O niečom takom som počula prvý raz. Vystavovala som potvrdenia o preddavkoch na daň pre našich zamestnancov, ktorým robím mzdy..ale že by niečo také bolo treba vystaviť aj živnostníkom...hľadala som na internete, ale neúspešne, také tlačivo som nenašla. Môžete mi niekto poradiť, prosiiim..

Žiadne také tlačivo a povinnosť neexistuje. A nemala na mysli odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov?
dkleinova
10.03.08,10:46
Žiadne také tlačivo a povinnosť neexistuje. A nemala na mysli odsúhlasenie pohľadávok a záväzkov?
určite sa nejedná o odsúhlasenie...ona to potrebuje vraj k daňovému priznaniu..
Zoltán Kovács
10.03.08,10:46
určite sa nejedná o odsúhlasenie...ona to potrebuje vraj k daňovému priznaniu..


:eek::eek::eek: A to načo?
Paula
10.03.08,10:51
Zrejme jej príjem podliehal oznamovacej povinnosti a netuší, kto všetko ju bonzol;)
dkleinova
10.03.08,10:52
:eek::eek::eek: A to načo?
prvý raz v živote som o tom teraz počula od nej..že ona ako živnostníčka si musí dať všetky príjmy od všetkých firiem do daňového priznania a od každej firmy potrebuje potvrdenie, že nejaký príjem mala...keby sme jej robili výplatu, tak dobre možno, ale ona nám posielala faktúry za služby..
Zoltán Kovács
10.03.08,10:53
prvý raz v živote som o tom teraz počula od nej..že ona ako živnostníčka si musí dať všetky príjmy od všetkých firiem do daňového priznania a od každej firmy potrebuje potvrdenie, že nejaký príjem mala...keby sme jej robili výplatu, tak dobre možno, ale ona nám posielala faktúry za služby..

Ak ste jej v priebehu r.2007 vyplatili sumu viac ako 100 tisíc, tak ste mali povinnosť toto nahlásiť do 30.01.2008 na jej DÚ. Ale k priznaniu sa to uričte neprikladá.
dkleinova
10.03.08,10:56
Ak ste jej v priebehu r.2007 vyplatili sumu viac ako 100 tisíc, tak ste mali povinnosť toto nahlásiť do 30.01.2008 na jej DÚ. Ale k priznaniu sa to uričte neprikladá.
vyplatili sme jej okolo 30 tisíc..nemám ani na ňu spätný kontakt..
tak ja neviem teda...vraj od iných dostala potvrdenie...ja vážne neviem..
katkaj
10.03.08,11:00
vyplatili sme jej okolo 30 tisíc..nemám ani na ňu spätný kontakt..
tak ja neviem teda...vraj od iných dostala potvrdenie...ja vážne neviem..

pokiaľ Vám vystavovala faktúry ktoré ste je zaplatili tak k DP žiadne iné potvrdenie nepotrebuje.
Nech povie na základe akého § potrebuje to potvrdenie. Možno sa zase v niečom poučíme ;)
Zoltán Kovács
10.03.08,11:01
vyplatili sme jej okolo 30 tisíc..nemám ani na ňu spätný kontakt..
tak ja neviem teda...vraj od iných dostala potvrdenie...ja vážne neviem..


Akože nemáš spätný kontakt, keď vystavovala faktúry za svoje služby? Snáď tam uvádzala svoje identifikačné údaje.
dkleinova
10.03.08,11:13
Akože nemáš spätný kontakt, keď vystavovala faktúry za svoje služby? Snáď tam uvádzala svoje identifikačné údaje.
práve som to uviedla na správnu mieru...že ona začala byť živnostnícka až v polovici roku 2006, takže preto minulý rok dostala povrdenie o zrazenej dani...takže to bolo nedorozumenie :) ďakujem Vám všetkým za pomoc, keby ste mi neporadili, tak by sa so mnou hádala ešte dlho..ďakujem!! :)