natasenka121
10.03.08,12:38
Dobrý deň, potrebujem pomoc. Sme firma, ktorá zamestnáva v priemere mesačne 170 - 180 ľudí a žiadneho ZŤP.
Preto by som Vás chcela poprosiť o pomoc pri výpočte priemerného evidenčného stavu zamestnancov nakoľko máme veľkú fluktuáciu.
Napr.: v januári k nám nastúpilo 25 ľudí z tohto nástupu nám po 3 dňoch odišli 6 plus nám ešte v tom istom mesiaci odišli napr. 3 starší pracovníci a takto sa to opakuje každý mesiac akurát s vyššími číslami.
Je nejaká iná možnosť, jednoduchšia, ako to rátať na dni?:confused::confused::confused:
Aňuška
11.03.08,07:34
Prikladám pomocnú xls tabuľku pre výpočet priemerného stavu zamestnancov podľa dní. Slúži hlavne pre firmy, kde je väčší pohyb zamestnancov v priebehu mesiaca. Doplníte si údaje a opravíte počet dní v mesiaci.
Už som ju v minulosti na poradu prikladala, táto je aktualizovaná pre rok 2007.
Aňuška
06.02.09,10:14
Plnenie povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím za rok 2008.
londay
04.03.09,13:44
Dobrý deň,
idem vyplňovať ročný výkaz za rok 2008 a chcem sa spýtať či môžem zarátať do skutočného stavu / bod B /zamestnanca so zdravotným postihnutím / 50 % /, ak bol u nás zamestnaný len časť roka, t.j. od októbra 2008. Musí zamestnanec so zdravotným postihnutím u zamestnávateľa pracovať celý rok, príp. aká je min. doba zamestnania počas roka, aby si ho mohol zamestnávateľ započítať do výkazu. Ďakujem za odpoveď.
londay
06.03.09,08:12
Pripájam ešte raz, snáď mi dnes niekto odpovie. Ďakujem.

Dobrý deň,
idem vyplňovať ročný výkaz za rok 2008 a chcem sa spýtať či môžem zarátať do skutočného stavu / bod B /zamestnanca so zdravotným postihnutím / 50 % /, ak bol u nás zamestnaný len časť roka, t.j. od októbra 2008. Musí zamestnanec so zdravotným postihnutím u zamestnávateľa pracovať celý rok, príp. aká je min. doba zamestnania počas roka, aby si ho mohol zamestnávateľ započítať do výkazu. Ďakujem za odpoveď.
pipera
13.03.09,07:03
Dobry den,neviete mi poradit, ked firma funguje od maja, ako vypocitam priemerny pocet zamestnancov? Budem pocet zamestnancov delit 12 alebo 8? Dakujem za odpoved.
mzdarka renca
13.03.09,07:10
Dobry den,neviete mi poradit, ked firma funguje od maja, ako vypocitam priemerny pocet zamestnancov? Budem pocet zamestnancov delit 12 alebo 8? Dakujem za odpoved.

Môžeš brať len 8 mesiacov, veď v 1-4/2008 v spoločnosti nebol žiaden zamestnanec.
pipera
13.03.09,10:26
Dakujem, ale ide o to, ze ked to vydelim 8 mesiacmmi mam podstatne vacsiu sumu ako ked to vydelim 12 a tym padom musi firma zaplatit podstatne viac. Je to urcite tak? dakujem.
milka1619
13.03.09,15:02
Priemerný evidenčný počet za dlhšie obdobie (napr. za celý štvrťrok) sa vypočítava ako aritmetický priemer počtu zamestnancov za jednotlivé mesiace. V prípade, že organizácia vznikla v priebehu štvrťroka (napr. v marci s priemerným počtom zamestnancov za mesiac marec 60 osôb) uvedie na výkaze za 1.štvrťrok aritmetický priemer počtu zamestnancov vypočítaný nasledovne:

január február marec 1. štvrťrok
0 + 0 + 60
--------------------------- = 20
3

Ročný priemer sa delí 12.
misa
24.03.09,15:31
Dobrý deň, prosím Vás, koľko je odvod za neplnenie pre 1 zamestnanca, píše sa že 3-násobok..... má to byť 295,50 EUR x 3 = 886,50 EUR? Ďakujem.
Rozalka
24.03.09,17:06
Ak firma zamestnáva na DVP a dohodu o brig. činnosti študentov, títo sa nezapočítavajú, však?
Tweety
24.03.09,17:15
Ak firma zamestnáva na DVP a dohodu o brig. činnosti študentov, títo sa nezapočítavajú, však?
Nie, nezapočítavajú.
misa
25.03.09,13:53
Neviete prosím poradiť?
gabriela2579
26.03.09,05:52
Neviete prosím poradiť?



§ 65

Odvod za neplnenie povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím


(1) Zamestnávateľ, ktorý nezamestnáva určený povinný podiel počtu občanov so zdravotným postihnutím na celkovom počte svojich zamestnancov podľa § 63 ods. 1 písm. d), je povinný najneskôr do 31. marca nasledujúceho kalendárneho roka odviesť na účet úradu za každého občana, ktorý mu chýba do splnenia povinného podielu počtu občanov so zdravotným postihnutím, odvod vo výške 0,9 násobku celkovej ceny práce podľa § 49 ods. 4 vypočítanej z priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za prvý až tretí štvrťrok kalendárneho roka, ktorý predchádza kalendárnemu roku, za ktorý zamestnávateľ tento odvod odvádza. Výsledná suma vypočítaná podľa predchádzajúcej vety sa zaokrúhľuje na stovky korún smerom nadol.

***Celková cena práce podľa § 49 ods. 4 zákona je súčet priemernej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za príslušné obdobie a úhrady preddavku na poistné na zdravotné poistenie, poistné na sociálne poistenie a príspevku na starobné dôchodkové sporenie, platených zamestnávateľom.
Priemerná mzda zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky za prvý až tretí štvrťrok 2007 zverejnená Štatistickým úradom Slovenskej republiky je 19 209,- Sk.

Výpočet:

Priemerná mzda zamestnanca v hospodárstve SR + preddavok na poistné na zdravotné poistenie platené zamestnávateľom + poistné na sociálne poistenie platené zamestnávateľom (poistné na nemocenské poistenie + poistenie na poistenie v nezamestnanosti + poistné na invalidné poistenie + poistenie na úrazové poistenie + poistenie na garančné poistenie + rezervný fond solidarity) + poistenie na starobné poistenie
= 19 209 + (/10,00 %+11,20 % (1,40 %+1,00 %+3,00 % + 0,80 % + 0,25 % +4,75 %) + 14 % / z 19 209) = 19 209 + 1921 + 2155 (269 +193+577+154+49+913)+2690 = 25 975,- Sk/862,21 €.

0,8 násobok celkovej ceny práce je po zaokrúhlení 20 700,- Sk/687,11 €.
0,9 násobok celkovej ceny práce je po zaokrúhlení 23 300,-Sk/773,41 €.
mapope
26.03.09,12:01
Dobrý deň,
idem vyplňovať ročný výkaz za rok 2008 a chcem sa spýtať či môžem zarátať do skutočného stavu / bod B /zamestnanca so zdravotným postihnutím / 50 % /, ak bol u nás zamestnaný len časť roka, t.j. od októbra 2008. Musí zamestnanec so zdravotným postihnutím u zamestnávateľa pracovať celý rok, príp. aká je min. doba zamestnania počas roka, aby si ho mohol zamestnávateľ započítať do výkazu. Ďakujem za odpoveď.


Londay, prosim ta, uz vies odpoved na tvoju otazku??? mam podobny problem, ale neviem sa dopatrat odpovede...
gabriela2579
26.03.09,12:16
Londay, prosim ta, uz vies odpoved na tvoju otazku??? mam podobny problem, ale neviem sa dopatrat odpovede...



Zistený počet občanov so zdravotným postihnutím, ktorých je zamestnávateľ povinný zamestnávať, a skutočný počet občanov so zdravotným postihnutím, ktorých zamestnávateľ zamestnáva, sa zaokrúhľuje na celé čísla od 0,5 smerom nahor.

--- toto je z výkazu, takže mne to logicky vychádza, že aj zamestnanci so ZP sa prepočítavajú na priemerný evidenčný počet za rok.
mapope
26.03.09,12:33
Zistený počet občanov so zdravotným postihnutím, ktorých je zamestnávateľ povinný zamestnávať, a skutočný počet občanov so zdravotným postihnutím, ktorých zamestnávateľ zamestnáva, sa zaokrúhľuje na celé čísla od 0,5 smerom nahor.




--- toto je z výkazu, takže mne to logicky vychádza, že aj zamestnanci so ZP sa prepočítavajú na priemerný evidenčný počet za rok.


dakujem, to si aj ja myslim, ze do priemerneho poctu sa zaratavaju...
len nie som si ista, ci ich mozem napisat do casti B - Skutocny stav - pocet zamestnancov zo zdravotnym postihnutim (kedze neprerobili cely rok)...:confused:
gabriela2579
26.03.09,12:53
dakujem, to si aj ja myslim, ze do priemerneho poctu sa zaratavaju...
len nie som si ista, ci ich mozem napisat do casti B - Skutocny stav - pocet zamestnancov zo zdravotnym postihnutim (kedze neprerobili cely rok)...:confused:

áno
mapope
26.03.09,12:55
áno

dakujem:)
mapope
27.03.09,09:51
Zistený počet občanov so zdravotným postihnutím, ktorých je zamestnávateľ povinný zamestnávať, a skutočný počet občanov so zdravotným postihnutím, ktorých zamestnávateľ zamestnáva, sa zaokrúhľuje na celé čísla od 0,5 smerom nahor.




--- toto je z výkazu, takže mne to logicky vychádza, že aj zamestnanci so ZP sa prepočítavajú na priemerný evidenčný počet za rok.


volala som s panom z upsvar, takze je to presne tak ako pises gabriela2579... zamestnanec so ZP sa tiez prepocitava na priem. ev. pocet za rok...
cize my mame dvoch zamestnancov so ZP, pracuju u nas od 1.8.2008, ale zial, po prepocitani mi vyslo: 5/12 = 0,41(u kazdeho, a kazdy zamestnanec sa pocita "sam za seba"...
cize do bodu B skutocny stav zamestnancov so ZP si ich nemozem uviest...cize musime platit..
VERONIKA6
27.03.09,09:59
Dobrý deň,
idem vyplňovať ročný výkaz za rok 2008 a chcem sa spýtať či môžem zarátať do skutočného stavu / bod B /zamestnanca so zdravotným postihnutím / 50 % /, ak bol u nás zamestnaný len časť roka, t.j. od októbra 2008. Musí zamestnanec so zdravotným postihnutím u zamestnávateľa pracovať celý rok, príp. aká je min. doba zamestnania počas roka, aby si ho mohol zamestnávateľ započítať do výkazu. Ďakujem za odpoveď.
Zamestnanec musí byť u Vás v pracovnom pomere 183 dní, až potom si ho môžeš započítať ako celý rok.
Informáciu mám z úrade práce.