mocekz
10.03.08,14:27
ahoj, chcela by som položiť možno totálne logickú otázku (pre niekoho), ale predsa: szčo, má auto na rodné číslo, zaplatil cestnú daň ako FO (na IČO), vypočíta si náhradu za phm + spotrebu (6,20 za km) ... môže si počítať za každý odpracovaný deň aj náhradu za stravu (do 12 hod 89,00 Sk, ...), keďže nemá o kúpe stravy žiadny doklad? týka sa to daňového priznania za rok 2007
Tweety
10.03.08,13:39
ahoj, chcela by som položiť možno totálne logickú otázku (pre niekoho), ale predsa: szčo, má auto na rodné číslo, zaplatil cestnú daň ako FO (na IČO), vypočíta si náhradu za phm + spotrebu (6,20 za km) ... môže si počítať za každý odpracovaný deň aj náhradu za stravu (do 12 hod 89,00 Sk, ...), keďže nemá o kúpe stravy žiadny doklad? týka sa to daňového priznania za rok 2007
Nie, nemôže, na stravné( stravovanie) potrebuje doklady.
Johanka
10.03.08,13:41
ahoj, chcela by som položiť možno totálne logickú otázku (pre niekoho), ale predsa: szčo, má auto na rodné číslo, zaplatil cestnú daň ako FO (na IČO), vypočíta si náhradu za phm + spotrebu (6,20 za km) ... môže si počítať za každý odpracovaný deň aj náhradu za stravu (do 12 hod 89,00 Sk, ...), keďže nemá o kúpe stravy žiadny doklad? týka sa to daňového priznania za rok 2007
K podčiarknutému - prečo si myslíš, že na IČO :confused: ? Má MV zaradené v obchodnom majetku ? Ak áno, nepripadá do úvahy aplikácia § 19 ods.2 písm.e/ Zákona o dani z príjmov . Podľa tohto ustanovenia sa uplatňujú aj daňové výdavky pri pracovných cestách (okrem iného aj stravné).
Stravné za každý odpracovaný deň nesúvisí z pracovnými cestami - pozri § 19 ods.2 písm.p/ Zákona o dani z príjmov.
mocekz
11.03.08,07:43
auto nemá zaradené v obchodnom majetku, auto vlastní ako súkromná osoba ... na to stravné som sa pýtala preto, že som tu niekde na porade vyčítala, že keď živnostníci so slovenskou živnosťou chodia pracovať do ČR, môžu si na každý deň uplatňovať diéty + vreckové 40%