Maťoh
10.03.08,14:14
Dobrý deň,

kúpili sme starší rodinný dom, predošlý majiteľ si urobil zo studne žumpu.
Poraďte prosím niečo na vyčistenie a dezinfekciu. Studňa bola viackrát vytiahnutá až po štrk na dne, aj dezinfikovaná Savom, ale voda stále dosť zapácha, aj keď je to oveľa lepšie ako na začiatku. Radi by sme aspoň záhradu polievali.

Ďakujem za vaše rady
Zoltán Kovács
10.03.08,16:20
Dobrý deň,

kúpili sme starší rodinný dom, predošlý majiteľ si urobil zo studne žumpu.
Poraďte prosím niečo na vyčistenie a dezinfekciu. Studňa bola viackrát vytiahnutá až po štrk na dne, aj dezinfikovaná Savom, ale voda stále dosť zapácha, aj keď je to oveľa lepšie ako na začiatku. Radi by sme aspoň záhradu polievali.

Ďakujem za vaše rady

Tú studňu budete musieť viackrát vyčistiť. Totiž ten "brajgel" zo žumpy presiaklo zrejme do vodnej žily, a kým sa všetko nevytiahne bude nasakovať späť do studne.
JaDo
10.03.08,17:05
Nie som človek, ktorý by sa znížil k "ohlasovaniu prehreškov" druhých. Ale v tomto prípade by si bývalý majiteľ zaslúžil lekciu. Mohol totiž ohroziť zdravie susedov (ak by používali vodu zo studne s rovnakým vodným zdrojom). Životné prostredie mu asi nič nehovorí.
Čo sa týka čistoty vody - myslím, že na polievanie záhrady ju môžeš bez problémov používať.
Pred použitím vody na konzumáciu by bolo dobré laboratórne vyšetreniu (robia to myslím bývalé OHS).
Maťoh
11.03.08,07:16
Na pitie to nebude už asi nikdy, stačilo by keby sa dalo polievať bez plynovej masky.
wagner
11.03.08,10:00
Skús pravidelne dezinfikovať savom - aspoň raz za mesiac. Určite sa to podarí vyčistiť. Po pol roku si daj spraviť rozbor vody - mávajú akcie kedy robia dezinfekciu vody zdarma. Ja do studne vylejem liter sava a viem že je dobrá aj na pitie. Slúži mi viac menej na polievanie.