drma
10.03.08,14:43
Kontrolovala som si účtovanie v PD podľa materiálov zo školenia JÚ a kontrolný súčet mi vyšiel mínusový a to sú odpisy, ktoré som zaúčtovala k 31.1. ako uzávierkovú operáciu v členení PRéžia. Nechápem prečo to mám mínusové.
Heni
10.03.08,13:58
Kontrolovala som si účtovanie v PD podľa materiálov zo školenia JÚ a kontrolný súčet mi vyšiel mínusový a to sú odpisy, ktoré som zaúčtovala k 31.1. ako uzávierkovú operáciu v členení PRéžia. Nechápem prečo to mám mínusové.
pretože to je zaúčtované ako uzávierková nepeňažná operácia, nedochádza k pohybu peň. prostriedkov.
drma
10.03.08,14:34
Takže mám to v poriadku, ked je kontrolný súčet mínusový? Prepáčte, že sa opakujem, ale chcem sa ubezpečiť, že mám účtovanie v PD v poriadku.
janadov
10.03.08,21:54
Myslis kontr.sucet v pokladni?Ak ano,tak si to oprav,lebo odpisy sa uctuju ako nepenazna operacia,tzn.do prevadz.rezie,ale nie do pokladne.
Heni
11.03.08,05:26
Takže mám to v poriadku, ked je kontrolný súčet mínusový? Prepáčte, že sa opakujem, ale chcem sa ubezpečiť, že mám účtovanie v PD v poriadku.
ak myslíš tento kontrolný súčet:
celoročný súčet v týchto stĺpcoch: príjem v hotovosti + príjem na účet - prieb. položky(výdaj) - zdaniteľný príjem = celoročný súčet v stĺpci príjem neovplyvň. daň. základ --- tak tam vyskočí práve rozdiel vo výške nepeňažných al. uzávierkových operácií...
(tak isto sa to počíta ten kontr. súčet aj pri výdavkových stĺpcoch)
drma
11.03.08,07:02
ak myslíš tento kontrolný súčet:
celoročný súčet v týchto stĺpcoch: príjem v hotovosti + príjem na účet - prieb. položky(výdaj) - zdaniteľný príjem = celoročný súčet v stĺpci príjem neovplyvň. daň. základ --- tak tam vyskočí práve rozdiel vo výške nepeňažných al. uzávierkových operácií...
(tak isto sa to počíta ten kontr. súčet aj pri výdavkových stĺpcoch)

Áno Heni mám na mysli presne toto, to zn., že mám účtovanie v poriadku?
Heni
11.03.08,10:09
Áno Heni mám na mysli presne toto, to zn., že mám účtovanie v poriadku?
ak sa ti ten rozdiel rovná tým nepeňažným pohybom (podľa tvojho prvého príspevku by to mali byť len odpisy), tak je to ok. ;)
drma
11.03.08,13:48
ak sa ti ten rozdiel rovná tým nepeňažným pohybom (podľa tvojho prvého príspevku by to mali byť len odpisy), tak je to ok. ;)

Dakujem krásne.