petka80
10.03.08,15:09
Prosim co znamena nad II. oddielom veta: Ekonomicke, personalne alebo ine prepojenie podla par. 2, pism. n.) zakona

este druha otazka k tlacivu: som zivnostnicka, 40 % pausal vydavky a odvody. Teraz je v VI oddieli dodatok: Pri prijmoch podla par. 6 ods. 1 a 2. zakona uplatnujem vydavky percentom z prijmov a preukazatelne zaplatene poistne a prispevky vo vyske ............... Sk
A pod tym: Pri prijmoch podla par. 6 ods. 3 zakona uplatnujem vydavky percentom z prijmov.

nevyznam sa vo vsetkych tych paragrafoch - vyplnam 2 riadok - zo zivnosti, vlani som uviedla prijmy a vedla vydavky (spolu 40 % a odvody). Ako to mam spravit teraz? Takisto a dole napisem este vysku odvodov? Alebo do vydavkov len 40 % a odvody zvlast do tej poznamky? Dakujem.
DanielaSL
10.03.08,14:15
V VI. odd. do riadku 2 vpíšeš príjmy, do výdavkov 40% + zaplatené odvody.
Pod tabuľkou do prvého riadku vpíšeš toto zaplatené poistné.
petka80
10.03.08,14:17
Dakujem, takze odvody uvediem aj v tabulke aj pod tabulkou. Este ma zaujima ta veticka nad II. oddielom o tom prepojeni, koho sa to tyka?
jamis
10.03.08,14:19
Pri prijmoch podla par. 6 ods. 1 a 2. zakona uplatnujem vydavky percentom z prijmov a preukazatelne zaplatene poistne a prispevky vo vyske ............... Sk
A pod tym: Pri prijmoch podla par. 6 ods. 3 zakona uplatnujem vydavky percentom z prijmov.

Dakujem.

Príjem podľa § 6 odst.3 zákona je príjem z prenájmu.
Stačí si prečítať daný § v zákone o dani z príjmu.
petka80
10.03.08,14:23
Ano, to som si uz nastudovala:-) vie niekto nieco o tom prepojeni??? ci zaskrtnut ano nad II. oddielom alebo nie
Melnick
10.03.08,14:45
No skús ešte v tom zákone prečítať 2-3 riadky a 13 komnata odhalí svoje tajomstvo.:)
Z Tvojho zadania však myslím,že nezaškrtávaš. :)
petka80
10.03.08,14:45
Neviete nikto?
Melnick
10.03.08,14:52
Škrtáš v prípade, že DP podávaš za svoje maloleté dieťa a seba uvádzaš ako zák. zástupcu, ktorý jedná v jeho mene.
Môže ísť aj o iné prepojenie. Myslím však,že Teba sa to netýka.
Pepa
10.03.08,14:57
Ekonomickým a personálnym prepojením je:
- účasť osoby na majetku, kontrole alebo vedení druhej osoby alebo
- vzájomný vzťah medzi osobami /dcérskymi spoločnosťami/, ktoré sú pod vzájomnou kontrolou alebo vedením tej istej osoby /materskej spoločnosti/ alebo v ktorých má táto osoba priamy alebo nepriamy majetkový podiel príčom účasťou:
na majetku alebo kontrole je:
- priamy podiel - viac ako 25% na základnom imaní alebo hlasovacíh právach
Evanka
10.03.08,15:26
Ano, to som si uz nastudovala:-) vie niekto nieco o tom prepojeni??? ci zaskrtnut ano nad II. oddielom alebo nie
Ekonomické, personálne alebo iné prepojenie podľa §2 písm. n) zákona
§2 písm n) znie:
Na účely tohtro zákona sa rozumie:
závislou osobou blízka osoba2) alebo ekonomicky, personálne alebo inak prepojená
Občiansky zákonník pojednáva o pojme blízka osoba (príbuzný v priamom rade, súrodenec a manžel)
ekonomicky blízka osoba (napr. SZČO a konateľ v s.r.o)
Teda zaškrtávaš políčko ak sa jedná o príjmy z takéhoto prepojenia.....
Kazu
10.03.08,16:23
Hovorí o tom par. 116 a 117 Občianského zákonníka
Evanka
10.03.08,17:07
Hovorí o tom par. 116 a 117 Občianského zákonníka Uvedený paragraf definuje iba osoby blízke....., teda iba časť...viď prísp. 10.