Pavlike
10.03.08,15:32
Dobry den, potrebovala by som poradit v r. 2007 som mala okrem prijmu z hlavnej cinnosti aj prijem na dohodu a prijem zo zivnosti.
Co sa tyka prace na dohodu zamestnavatel odviedol z mojho prijmu 19 % dan a nic viac. Moja otazka znie, mozem si uplatnit 40 % vydavky na tento prijem? D A K U J E M
Tweety
10.03.08,14:32
Dobry den, potrebovala by som poradit v r. 2007 som mala okrem prijmu z hlavnej cinnosti aj prijem na dohodu a prijem zo zivnosti.
Co sa tyka prace na dohodu zamestnavatel odviedol z mojho prijmu 19 % dan a nic viac. Moja otazka znie, mozem si uplatnit 40 % vydavky na tento prijem? D A K U J E M
Nie, je to príjem zo závislej činnosti a na tento si výdavky nie je možné uplatniť.
katkaj
10.03.08,14:34
Dobry den, potrebovala by som poradit v r. 2007 som mala okrem prijmu z hlavnej cinnosti aj prijem na dohodu a prijem zo zivnosti.
Co sa tyka prace na dohodu zamestnavatel odviedol z mojho prijmu 19 % dan a nic viac. Moja otazka znie, mozem si uplatnit 40 % vydavky na tento prijem? D A K U J E M

Na príjem zo závislej činnosti čo je aj príjem na dohodu sa nemôžu uplatniť žiadne výdavky. Pokiaľ bol tento príjem zdanený zrážkou tak je už vysporiadaný a netreba ho dávať do DP. Pokiaľ bol zdanený preddavkom tak ho treba zahrnúť do DP a zúčtovať
Pavlike
10.03.08,14:46
to znamena, ze do danoveho priznania nemusim davat ziaden z prijmov zo zavislej cinnosti len prijem zo zivnosti? A mozem si v tom pripade uplatnit odpocet na danovnika. Vdaka
katkaj
10.03.08,14:47
to znamena, ze do danoveho priznania nemusim davat ziaden z prijmov zo zavislej cinnosti len prijem zo zivnosti? A mozem si v tom pripade uplatnit odpocet na danovnika. Vdaka

Pokiaľ bol príjem zo závislej činnosti zdanený zrážkou tak ho netreba dávať do DP ale ak bol zdanený preddavkom tak ho treba zahrnúť do DP.
Odpočet na daňovníka si môžete uplatniť vo výške 95 616
Pavlike
10.03.08,15:21
Srdecna vdaka, pomohlo mi to, lebo inak mi zo smiesneho prijmu vychadzalo zaplatit dan co by znamenalo zacatat platit vsetky odvody a tomu som chcela zabranit. SZCO som este len od 9.2007 a mam pocit ze este nicomu nerozumiem.
Takze este raz Katka dik.
martina100
11.03.08,08:33
Ahojte poradaci, potrebovala by som sa uistit, ze rozmyslam spravne.Budem robit DP typu A, zamestnanec mal prijmy od 3 zamestnavatelov, kde boli zrazene preddavky. Potom ma dalsie 3 potvrdenia, kde je uvedena zrazkova dan. Takze tieto potvrdenia z dohod by sa do DP nemuseli davat, kedze dan by mala byt vysporiadana. Ale myli ma to, ze celkovy prijem bude vyssi ako 498.000,- . Ak by som k prijmom pripocitala aj prijmy zdanene zrazkovou danou,celkove prijmy by boli este vyssie a tym padom nizsia pomerna cast odpocitatelnej polozky. PLS, poradte co s tym. Davat to do DP alebo nemusim?
katkaj
11.03.08,08:34
Ahojte poradaci, potrebovala by som sa uistit, ze rozmyslam spravne.Budem robit DP typu A, zamestnanec mal prijmy od 3 zamestnavatelov, kde boli zrazene preddavky. Potom ma dalsie 3 potvrdenia, kde je uvedena zrazkova dan. Takze tieto potvrdenia z dohod by sa do DP nemuseli davat, kedze dan by mala byt vysporiadana. Ale myli ma to, ze celkovy prijem bude vyssi ako 498.000,- . Ak by som k prijmom pripocitala aj prijmy zdanene zrazkovou danou,celkove prijmy by boli este vyssie a tym padom nizsia pomerna cast odpocitatelnej polozky. PLS, poradte co s tym. Davat to do DP alebo nemusim?

pokiaľ bol príjem zdanený zrážkovou daňou tak sa do DP nemusí dávať. Je už vysporiadaný