gabri
22.03.05,14:16
Zadávame pravidelne prácu chránenej dielni, majiteľka dieľne nám včera dala tlačivo, vraj si na základe toho môžme uplatniť nejakú úľavu na dani. Viete o tom niečo??
Slovenka
22.03.05,13:33
Neuplatníte si úľavu z dane z príjmu, ale môžete si znížiť odvod za neplnenie povinného podielu zamestnávania občanov so zdrav. postihnutím podľa § 64 zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti.
lenkak
22.03.05,15:37
Presna tak ako píše Slovenka.
Mirka D
31.03.05,08:04
Prosím o radu:

ak chce firma zadať zákazku chránenej dielni musí sa predmet zákazky týkať

predmetu činnosti firmy? Alebo je to celkom jedno?
vladan
31.03.05,08:11
nerozumiem ... uveď konkrétny príklad ... ja ti dám svoj: sme strojárska firma a zadali sme zákazku reklamnej firme (chránenej dielni) na dodávku a potlač reklamných predmetov :cool:
slavo
31.03.05,08:55
Ako ste zaúčtovali prijaté plnenie od CHD?
Konkrétne naša firma si objednala masáže pre pracovníkov.
Môžem to účtovať do nákladov ako náhradu za platenie odvodu za nezam.ZŤP,
alebo iba ako čerpanie zo SF?
Mirka D
31.03.05,10:46
Myslela som to tak, že naša firma sa zaoberá obchodom v stavebníctve ale chránej dielni by sme zadali zákazku napr. na masáže, alebo taxislužbu.
atramka
29.11.05,10:21
Kolegovci, ak máte nejaké vhodné tipy na výrobky chránenej dielne, prosím dajte to do "pľacu", chcem využiť možnosť §64 ods.1, zákona 5/2004 Zz.
Už pol roka nemáme zamestnanca so zdravotným postihnutím.
Martina80
29.11.05,10:27
Príspevok dávam aj sem, všimla som si , že niekto súbežne som mnou našiel aj inde támu o CHD.

Ahojte,
máme chránenú dielňu. Vyrábame na zákazku, ale zároveň aj na našu maloobchodnú predajňu. Ku koncu roka sa veľa firiem spamätáva a chcelo by nejaké zákazky , aby nemali pokuty za nezamestnanie invalidov. Bohužiaľ sa to nedá stihnúť. Splnia tento limit aj vtedy, keď si nedajú napríklad niečo na zákazku ušiť , ale si len kúpia výrobky vyrobené invalidnými zamestnancami v predajni????
vladan
29.11.05,10:42
Príspevok dávam aj sem, všimla som si , že niekto súbežne som mnou našiel aj inde támu o CHD.

Ahojte,
máme chránenú dielňu. Vyrábame na zákazku, ale zároveň aj na našu maloobchodnú predajňu. Ku koncu roka sa veľa firiem spamätáva a chcelo by nejaké zákazky , aby nemali pokuty za nezamestnanie invalidov. Bohužiaľ sa to nedá stihnúť. Splnia tento limit aj vtedy, keď si nedajú napríklad niečo na zákazku ušiť , ale si len kúpia výrobky vyrobené invalidnými zamestnancami v predajni????

podľa mojich informácií aj kúpou výrobkov splnia limit na zadanie zákazky
atramka
29.11.05,12:28
Ano je to tak, aj faktúra za výrobky z chránenej dielne je vhodným dokladom .
Overila som si to včera u pracovníkov UPSVaR v Nitre. Podľa mňa je to jednoduchšie nakúpiť takýto tovar, ako si dať vyčíslovať za nejakú službu vo finančnom vyjadrení prácu vykonanú pracovníkom so ZPS.
Takže verím, že sem prihodíte nejaké výrobky z chránených dielní:
npr: - vianočné ozdoby a dekorácie ( teraz veľmi aktuálne)
-pracovné odevy
- výrobky z umelej hmoty a kvety
........ a čo ešte????
Ak niekto vie nech ma doplní.
atramka
29.11.05,12:31
Martina, kde je tvoja firma a čo vieš ponúknuť?
Januš
29.11.05,13:29
Neviem čo myslíš pod výrobkami, ale naša CHD tiež ponúka rôzne služby ako napríklad:
- vizitky a všetká grafika, ktorá sa dá dať na papier
- napr. sme robili knihy obchôdzok pre SBS
- spracovanie účtovníctva a sekretárske práce, mzdy
- ale hlavná činnosť je napr. skladanie letákov
- dieľňa, ktorá sa zaoberá skladaním, kompletovaním výrobkov - obor strojárstvo, elektrika.
V podstate sme zatiaľ vyhoveli každému. Ľudia chcú pracovať, ale bohužiaľ vozíčkar sa ťažko dostane niekam pracovať a u nás má veľmi dobré podmienky, vlastne prechodom cez spojovačku medzi bytom a tzv. invalidovňou sú v práci a ani numusia chodiť von čo je pre nich hlavne v zime dosť problém. Neviem či je takáto reklama zakázaná, ale keby ste niečo mali kľudne sa obráťte cez súkromnú správu. Ďakujem
Mirka D
22.03.06,07:13
1. Teraz v marci sme už zaplatili odvod za rok 2005 za nezamestnávanie občanov so zdravotným postihnutím. Aby sme nabudúci rok nemuseli zaplatiť tento odvod, kedy mám zadať zákazku chránenej dielni? Počas roka 2006?
2. Robievate to? Mne sa to zdá celkom zaujímavé, podľa zoznamu chránených dielní sú tam napr. kvetové dekorácie, rekondičné salóny pre zamestnancov, pracovné odevy, autoplachty... Zaujíma napr. masáže pre zamestnancov - ako sa to účtuje? Je to zdaniteľný príjem?