fialka m
10.03.08,17:06
Vystupenemu zamestnancovi vysiel nedoplatok dane 6 SK, chce darovat 2 percenta, musi si vysporiadat dan? Ak ano, musi ju zaplatit na danovy urad?

Dakujem
katkaj
10.03.08,19:01
Vystupenemu zamestnancovi vysiel nedoplatok dane 6 SK, chce darovat 2 percenta, musi si vysporiadat dan? Ak ano, musi ju zaplatit na danovy urad?

Dakujem

pokiaľ chce venovať 2% dane tak musí vysporiadať aj 6 sk nedoplatok. Ideálne by bolo keby vám to prišiel zaplatiť do pokladne aby ste to nemuseli odstupovať na DÚ
fialka m
11.03.08,07:19
super, dakujem. A co s takym, ktory ma nedoplatok 5000, mam to postupit na danovy urad alebo to ma zaplatit nam, a este dokedy?

Dakujem
fialka m
12.03.08,10:22
nevie niekto poradit?
katkaj
12.03.08,10:23
super, dakujem. A co s takym, ktory ma nedoplatok 5000, mam to postupit na danovy urad alebo to ma zaplatit nam, a este dokedy?

Dakujem
Pokiaľ u Vás ešte pracuje tak mu to do konca roka vysporiadate. Pokiaľ ale chce darovať 2% z daní tak to treba vysporiadať do 30.4.

Pokiaľ nepracuje už u Vás tak postúpite DÚ
fialka m
12.03.08,11:42
Dakujem, viem, zesa vela pytam, ale este jedna otazka:
Danovemu uradu poslem nejaky list a on potom danovnika vyzve, alebo ako to je. Este som sa s tym nestretla.
katkaj
12.03.08,11:43
Dakujem, viem, zesa vela pytam, ale este jedna otazka:
Danovemu uradu poslem nejaky list a on potom danovnika vyzve, alebo ako to je. Este som sa s tym nestretla.

pokiaľ už zamestnanec u Vás nepracuje a nemôžete mu to zraziť tak napíšete DÚ list a priložíte RZD
luciagr
13.03.08,08:18
Ahojte, takychto zamestnancov mam aj ja. Na ktory danovy urad posielam list, podla zamestnavatela alebo podla miesta bydliska zamestnanca?
Denda
13.03.08,08:25
Ahojte, takychto zamestnancov mam aj ja. Na ktory danovy urad posielam list, podla zamestnavatela alebo podla miesta bydliska zamestnanca?
Zašle správcovi dane podľa trvalého pobytu zamestnanca - §40 ods.5 Zákona o dani z príjmov.