Linda.L
10.03.08,16:07
Dobry den,
chcela by som sa informovať.Mám možnosť ísť na nákup do Turecka a chcela by som priniesť viac vecí kvôli predaju.Jedná sa o textil,prípadne kabelky.Ako mám postupovať v prípade platenia cla a dph.Ďakujem za odpeveď.
Zoltán Kovács
10.03.08,15:10
Ten tovar potrebuješ certifikovať, totiž Turecko nie je členom EU. A tá certifikácia ťa môže vyjsť poriadne draho, takže neviem či sa ti oplatí vôbec doviesť.
Michalme
19.03.11,17:51
No uplne by som to netvrdil, lebo Turecko ma ine colne podmienky pre obchod s EU, nez tretie krajiny. Takze tom, ze nie je v EU je irelevantne.
Jasmin007
18.09.12,17:11
Ahoj nie je to celkom k teme ale chcem sa opitat kde sa oplati v Turecku v Istanbule nakupovat oblečenie treba ist na Velky bazar, alebo rôzne si vyhladat firmy ktore vyrabaju oblečenie a ist do cih stredisk a aky odberi tam byvaju. Ak niečo viete velmi by mi to pomohlo...

Ďakujem
Michalme
18.09.12,20:13
Je vela moznosti kde nakupovat, je vela moznosti ako nakupovat. Skor najst si firmu a dohodnut sa. Napis mi spravu, ak sa bude dat pomozem.
riza
19.09.12,09:44
Ahoj. Môžete nakupovať v LALELİ Istanbule. mnohí výrobcovia majú veľkoobchodné predajne v Laleli.
Tuts67
08.10.12,08:29
Dobry den,
viete mi poradit, ako je to s dovozom oblecenia z Anglicka (konkretne svadobnych siat) co sa tyka cla + dph, pripadne inych povoleni. Momentalne zijem v UK no mam moznost zacat podnikat na Slovensku. V podnikani zatial nemam ziadne skusenosti a rada by som mala prehlad, kym nieco zacnem. Neviem sice , ci som tu na spravnej adrese, no vopred dakujem za odpoved a prajem prijemny den