medlin
10.03.08,16:54
Čaute
Robím jednoduché účtovníctvo pre združenie FO, ktoré tvoria 2 osoby s 50% podielom vo firme. Výkaz majetku a záväzkov musím priložiť obidvom k DP, neviem však či ho mám vypísať v plnej hodnote pre obidvoch, alebo mám majetok deliť na polovicu a každému vypísať len jeho časť. Ako je to správne?
Zoltán Kovács
10.03.08,15:56
Čaute
Robím jednoduché účtovníctvo pre združenie FO, ktoré tvoria 2 osoby s 50% podielom vo firme. Výkaz majetku a záväzkov musím priložiť obidvom k DP, neviem však či ho mám vypísať v plnej hodnote pre obidvoch, alebo mám majetok deliť na polovicu a každému vypísať len jeho časť. Ako je to správne?

Deliť, uvádzaš tam podiel jednotlivých účastníkov združenia. Tak isto aj príjmy delíš.
Johanka
10.03.08,16:00
Čaute
Robím jednoduché účtovníctvo pre združenie FO, ktoré tvoria 2 osoby s 50% podielom vo firme. Výkaz majetku a záväzkov musím priložiť obidvom k DP, neviem však či ho mám vypísať v plnej hodnote pre obidvoch, alebo mám majetok deliť na polovicu a každému vypísať len jeho časť. Ako je to správne?
Pri združení prikladá k DP účtovnú závierku iba ten člen združenia, ktorý je poverený vedením účtovníctva .
Do DP uvedieš, že príjmy boli dosiahnuté spoločne s iným daňovníkom + jeho identifikačné údaje na základe zmluvy o združení, pričom uvedieš aj celkové dosiahnuté príjmy a výdavky. Zmluva o združení je prílohou DP.
medlin
10.03.08,16:13
Viem, že niekedy sa to tak robilo, že VMaZ dával len ten, na ktorého bolo vedené účtovníctvo, ale asi 2-3 roky sa už dáva VMaZ pre každého. Takže deliť?
Zita5
10.03.08,16:28
Viem, že niekedy sa to tak robilo, že VMaZ dával len ten, na ktorého bolo vedené účtovníctvo, ale asi 2-3 roky sa už dáva VMaZ pre každého. Takže deliť?


Ja osobne taktiež delím , každý odovzdáva jednotlivo spolu s DP.Robím k DP osobitný zápis , uvediem mená členov združenia ,adresu, DiČ , spoločne dosiahnuté príjmy , spoločné výdavky a podiel člena . Prikladám zmluvu o združení .
Johanka
10.03.08,16:51
Viem, že niekedy sa to tak robilo, že VMaZ dával len ten, na ktorého bolo vedené účtovníctvo, ale asi 2-3 roky sa už dáva VMaZ pre každého. Takže deliť?
:) ja mám presne opačnú skúsenosť, kedysi som delila , ale už niekoľko rokov nedelím.... asi to funguje od dverí po dvere ;).

.
Manual
10.03.08,18:16
Aj na DU v TT asi cca 4 roky dozadu začali pýtať aj pre každého člena združenia výkazy k DP, tak to tiež delím...