jajko21
10.03.08,18:13
ahojte!
Keďže som nováčik v mzdovej problematike, chcem sa spýtať.
Keď ma zamestnanec požiadal o vykonanie RZ DzP a mal u iného zamestnávateľa zrážkovú daň, môžem mu aj tak spraviť RZ Dzp?
ja si myslím,že áno, len si nie som istá. Ja by som mu zrazenú daň prirátala, k predavkom na daň, ktoré mal u nás!?
prosím poraďte mi, veľmi pekne ďakujem.
Zoltán Kovács
10.03.08,17:16
ahojte!
Keďže som nováčik v mzdovej problematike, chcem sa spýtať.
Keď ma zamestnanec požiadal o vykonanie RZ DzP a mal u iného zamestnávateľa zrážkovú daň, môžem mu aj tak spraviť RZ Dzp?
ja si myslím,že áno, len si nie som istá. Ja by som mu zrazenú daň prirátala, k predavkom na daň, ktoré mal u nás!?
prosím poraďte mi, veľmi pekne ďakujem.

Zrážková daň sa v rámci RZD nevysporiadáva. Ak chce dostať späť zráťkovú daň musí podať DP typu A.
veronikasad
10.03.08,17:17
ahojte!
Keďže som nováčik v mzdovej problematike, chcem sa spýtať.
Keď ma zamestnanec požiadal o vykonanie RZ DzP a mal u iného zamestnávateľa zrážkovú daň, môžem mu aj tak spraviť RZ Dzp?
ja si myslím,že áno, len si nie som istá. Ja by som mu zrazenú daň prirátala, k predavkom na daň, ktoré mal u nás!?
prosím poraďte mi, veľmi pekne ďakujem.
RZD mu môžeš urobiť, ale pokial jeho základ dane bol nižší ako 95 616,- Sk+príp. odpoč. položka na živ.poistenie, resp.DDS, a chce si uplatniť vrátenie aj zrážkovej dane, môže tak zamestnanec urobiť len podaním daňového priznania.

--------
Veronika
Andula111
12.03.08,07:37
Milí poraďáci,
prosím Vás o pomoc. V minulom roku som pracovala na dohodu o pracovnej činnosti s mesačnou odmenou 1.000,-- Sk. Táto odmena mi bola jednorazovo vyplatená vo výške 8.000,-- Sk. V potvrdení o príjme bola uvedená ako zrážková. Mala táto daň byť uvedená ako zrážková alebo ako preddavková?
Zamestnávateľa, kde mám pracovný pomer som požiadala o ročné zúčtovanie dane. Do základu dane nebol príjem z dohody zarátaný, keďže sa jedná o zrážkovú daň.
Nemala by som podať opravné daňové priznanie a daň za dohodu by mi bola vrátená?