Štefka 64
10.03.08,18:24
Chcem založiť tému, pečenie k Veľkej noci. Niečo nenáročné, a chutné. Aj tak budeme vyšibané, či budeme mať zákusky alebo mäsko na stole.
danushka
10.03.08,17:37
Hneď na začiatku budemmimotemy, ale dievčatá nezabudnite, že od Vianoc neubehlo veľa času a to zas ideme jesť veľkou lyžicou:eek::eek::eek:...?!
No a potom máme ísť v lete niekde k vode, ja sa takto nehrám:mad:
danushka
10.03.08,17:46
Takže dávam recept výsostne Veľkonočný z kraja mojich rodičov - zo Zamaguria :
Tri až štyri dni pred Veľkou nocou treba poriadne nastrúhať chrenu a tento postrúhaný vložiť do cmaru, ak nemáte tak môže byť aj acidofilné mlieko. Na pol litra acidka môžu byť aj 3 polievkové lyžice čerstvého strúhaného chrenu. Toto nechať odstáť aspoň dva - tri dni v chladničke alebo na studenom mieste. Táto studená polievka sa podáva s nakrájanou klobáskou, nakrájaným údeným mäskom a varenými vajcami, môže sa podľa chuti dosoliť. Je sa to vychladené s chlebíkom.
Teraz si určite mnohí poviete - kyslé mlieko a mäso:eek::eek::eek:???
Verte, že je to veľmi chutné, lahodné a trošku pikantné a v skutku z tejto lahôdky nehrozia žiadne tráviace ťaťkosti. Je to tradičná goralská pochúťka a kto ju pozná - dá mi za pravdu. Pripravuje sa výlučne v čase Veľkonočných sviatkov.
DOBRÚ CHUŤ !
alabut
20.03.08,16:20
Ta toto som sebe zrobil, neviem, ci vydrzi do zmrtvychvstania.
danushka
26.03.08,19:12
Ta toto som sebe zrobil, neviem, ci vydrzi do zmrtvychvstania.
:D:D:D:D
Alabut..., nepochopila som, či to pripravené goralské čudo malo vydržať do zmrtvychvstania a či TY?