perlita
10.03.08,19:13
Ahojte,

ja viem, ze o Autokredite tu bolo popisane vela, mam to precitane, ale zial aj tak mi nie je jasno. Niektori pisu, ze spracovatelsky poplatok za poskytnutie uveru - uceloveho dali priamo do prev. rezie, alebo na 518 a ini, ze ho zaratali do OC auta.
V zakone o dani z prijmov je v § 26, ods. 8 uvedene, ze OC hmot. majetku prenajateho financnym prenajmom vstupuju naklady suvisiace s leasingom. Avsak autokredit nie je leasing. Ide o kupu auta od predajcu na fakturu, kde vlastne uhradim 1/2 ceny a na tu druhu polovicu si vybavim uver napr. cez Volkswagen financne sluzby. No a oni odo mna chcu za poskytnutie uveru poplatok. Ak im uver do roka nesplatim, tak o rok s nimi podpisem leasingovu zmluvu a tam opat zaplatim poplatok za vyhotovenie leasingovej zmluvy... A ten si myslim, ze uz patri do OC auta. Co vy na to? :confused:
perlita
10.03.08,23:22
Ved ten poplatok je vlastne akokeby urok za to, ze mi na rok pozicali peniaze. Cely rok odo mna nechcu nic a v pripade, ze im uver nevyplatim v stanovenom case su si isti, ze auto zoberiem na leasing prave cez ich spolocnost, teda az pri leasingovej zmluve budem platit poplatok, ktory suvisi s leasingom a ten by som dala aj do OC auta.

Mam v tom uz riadny chaos. Ale topiaci sa aj slamky chyta ze? Obavam sa ze som pri autokredite v roku 2006 urobila chybu. Najde sa niekto kto poplatok za financne sluzby - uver nedal do OC ale priamo do nakladov?