sway
19.06.04,16:01
:confused: ludkovia , som uplne utopena v 222/2004, prosim poradte!!!!

mam DF z ciech - su platitelia DPH ! v ktorej mi "Přefakturace vstupniho poplatku, vcetne DPH na sumu 240 605 Kč.", ktory zaplatili z ciech do anglicka za nas ako clensky polpatok.
prilozili mi kopiu povodnej faktury z anglie na 5000,-GBP, ale tu nieje uvedene ze by bola anglicka firma platcom DPH. jednoducho cechy to za nas zaplatili.
a teraz nam to refakturuju s vycislenou DPH.

co mam s tym spravit ja???? mozem si DPH uplatnit na "vstupe" - alebo je to cele len moj naklad bez DPH?, fakt neviem ci si mozem DPH uplatnit, je to vyskoka suma tak nad tym maturujem.
Ak niekto tusi - poradte mi. dikidikidiki
Zauzana
20.06.04,13:52
Noo, neviem posúdiť, oprávnenosť českej spoločnosti pripočítať k refakturácii DPH ....ale, mám v účtovníctve prípady, keď mi prišla z ČR faktúra vrátane DPH, vyúčtovanú DPH si neuplatňujem, celú sumu účtujem do nákladov. Na našom území už DPH neodvádzam, keďže už bola daná suma zdanená na území členského štátu EU.
Ufff, dúfam, že to robím správne, budem rada, keď sa vyjadria aj iní :o
betty
24.06.04,15:17
Skúste si pozrieť zákon o DPH platný v Čechách 235/2004 §82. Čo si o tom myslíte?
uzana
14.09.06,16:48
Členský príspevok vôbec nie je predmetom DPH!

Podľa§2 zákona o DPH predmetom dane je:
- dodanie tovaru.....
- poskytnutie služby......
- nadobudnutie tovaru .....
- dovoz tovaru....

Sem nikde nespadá členský príspevok. Za to, že zaplatíš, si členom, ale neposkytujú ti žiadne služby .
V určitých prípadoch ide o oslobodené služby podľa § 32 zákona o DPH.
Orsz
14.09.06,21:56
Členský príspevok vôbec nie je predmetom DPH!

Podľa§2 zákona o DPH predmetom dane je:
- dodanie tovaru.....
- poskytnutie služby......
- nadobudnutie tovaru .....
- dovoz tovaru....

Sem nikde nespadá členský príspevok. Za to, že zaplatíš, si členom, ale neposkytujú ti žiadne služby .
V určitých prípadoch ide o oslobodené služby podľa § 32 zákona o DPH.

V tomto by som to posudzovala skôr podľa českého zákona o DPH ako slovenského. Ale obrátila by som sa na českú firmu, ktorá túto faktúru vystavila a požiadala o vysvetlenie, prečo ju vystavili s DPH, prípadne podľa akého paragrafu zákona o DPH v ČR postupovali. V žiadnom prípade ale nepripadá do úvahy uplatnenie si tohto DPH na vstupe. Je to naozaj dosť vysoká suma, tak ak to nebude úspešné u českej firmy, skúsila by som sa obrátiť na www.drsr.sk, aby zaujali k tomuto stanovisko.
vjejka
11.11.08,12:49
Poprosím o radu - bola nám vystavená faktúra za členský poplatok z rakúska, oni ju vystavili správne, ale problém. Ja ju potrebujem prefakturovať. Predmetom je jednorazový vstupný poplatok. Má byť refakturácia s dph alebo to vôbec nie je predmetom dane???? D.