Siazria
10.03.08,19:34
dobrý den. chceme si dat postavit dom nejakej firme. Bolo mi poradené že aby sme si dali spravit ponuku na dom aspon trom firmám.chcela by som sa informovat čo budem potrebovat pri návšteve stavebnej firmy poprípade na čo by som nemala zabudnút. ešte mám jednu otázočku,neviete mi poradit či je reálne dat postavit domček prízemný napr. 3 izbovy za 1.500.000,-sk.dakujem
katkaj
10.03.08,18:36
dobrý den. chceme si dat postavit dom nejakej firme. Bolo mi poradené že aby sme si dali spravit ponuku na dom aspon trom firmám.chcela by som sa informovat čo budem potrebovat pri návšteve stavebnej firmy poprípade na čo by som nemala zabudnút. ešte mám jednu otázočku,neviete mi poradit či je reálne dat postavit domček prízemný napr. 3 izbovy za 1.500.000,-sk.dakujem

záleží na lokalite kde chceš stavať ale 1.5 milióna je dosť nereálna suma pokiaľ si dáš postaviť dom firmou. :cool:
Zita5
10.03.08,18:39
To by som aj ja bola rada , keby sa za tú sumu dalo postaviť .;)Ale pozrite aj tu diskusiu ...

http://www.porada.sk/t74525-cena-stavby-rd-vypocet-podla-m3.html
Ninna
10.03.08,18:42
dad111
11.03.08,06:20
S tebou musi byt radost chodit po obchodoch. Ked si ides kupit nove saty, zoberies v prvom obchode prve co Ti Cinan da? Polozila si tri otazky a jedno doporucenie na styroch riadkoch. Pustas sa do velkej akcie. Co rozumies pod pojmom postavit dom. Kazdopadne do 1.5 miliona sa to da. Len mam trocha obavu, ze na prvy pohlad sa mi nezda, ze prave TY, podla Tvojich otazok budes dost tvrda. Aj tak ti fandim. Doporucujem Ti len jedno. Daj sa do toho. Zacinaj mensimi krokmi, nenalet prvemu podvodnikovi. Bud si ista, ze ak to nebudes tvrdo kontrolovat, ta suma sa Ti velmi skoro zacne vzdalovat.
r.galovic
11.03.08,11:44
Na korektné spracovanie cenovej ponuky by od teba mali žiadať projekt a výkaz výmer, resp. rozpočet bez cien. Pokiaľ dáš každej firme tento jednotný podklad na cenovú ponuku, oni si len podľa jednotlivých položiek doplnia vlastné ceny.

Jedine takto vieš objektívne posúdiť jednotlivé ponuky.

Ak si dáš urobiť cenové ponuky len na základe projektu, tak každá firma bude mať v rozpočte niečo iné, a nebude možné medzi nimi vzájomné porovnávanie.
kosto1
12.03.08,11:48
pozri si stránku sophiainvest tam dve varianty.
Jedna za 1 mil.bez DPH a druhá 1,2 mil bez DPH.