Ivka68
10.03.08,19:45
Poraďte prepočítací kurz pre príjem zo záv.čin. pre ČR a VB- DP "A"

dik ;)
vikinka
10.03.08,18:48
Kurz vyhlásený NBS,ak nie je účtovnou jednotkou použije sa priemerný kurz za kalendár.mesiac,v ktorom bol poskytnutý príjem,ale kurz platný v ten deň.
Petra29
10.03.08,18:51
Taká hypotetická otázka: ak by peniaze prišli rovno na SKK účet, prepočítané komerčným kurzom banky?
Martin Mocko
10.03.08,18:53
Poraďte prepočítací kurz pre príjem zo záv.čin. pre ČR a VB- DP "A"

dik ;)

par 31 zak. o dani z prijmov

(4) Na zápočet dane zaplatenej v zahraničí sa použije ročný priemerný kurz za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie. Ak je zdaňovacím obdobím iné obdobie ako kalendárny rok, na prepočet sa použije priemer vypočítaný z priemerných mesačných kurzov za obdobie, za ktoré sa daňové priznanie podáva.
vikinka
10.03.08,18:54
Taká hypotetická otázka: ak by peniaze prišli rovno na SKK účet, prepočítané komerčným kurzom banky?
Áno,pretože prepočítací kurz použijem pri prepočte cudzej meny na slovenskú menu.
Ivka68
10.03.08,18:55
Ale veď tie kurzy na prepočet príjmov zo závislej činn. sú zverejnené aj na DÚ len momentálne tam nemám cestu tak preto otázka do pléna poraďákov.
dik
Ivka68
10.03.08,18:58
Ja nepotrebujem odvolávky na zákony ale konkrétne čísla pre rok 2007.
Robím DP a potrebujem to teraz prepočítať.
vikinka
10.03.08,18:58
Ale veď tie kurzy na prepočet príjmov zo závislej činn. sú zverejnené aj na DÚ len momentálne tam nemám cestu tak preto otázka do pléna poraďákov.
dik
mimotemyNechápem o čo potom išlo?O konkrétny kurz?
Zoltán Kovács
10.03.08,18:59
Ja nepotrebujem odvolávky na zákony ale konkrétne čísla pre rok 2007.
Robím DP a potrebujem to teraz prepočítať.

napríklad na www.nbs.sk (http://www.nbs.sk)
vikinka
10.03.08,18:59
Ja nepotrebujem odvolávky na zákony ale konkrétne čísla pre rok 2007.
Robím DP a potrebujem to teraz prepočítať.
www.nbs.sk
Ivka68
10.03.08,19:00
tam to neviem najsť je niekto šikovnejší?????
Ivka68
10.03.08,19:04
vikinka ano chcem konkrétny kurz sory že som to nenapísala zrozumiteľnejšie ale aj tak dik za usilia
Martin Mocko
10.03.08,19:04
tam to neviem najsť je niekto šikovnejší?????

Menu-Kurzovy listok - archiv kurzovych listkov NBS.

Bohuzial..nevieme o aky datum alebo obdobie mas zaujem
Zoltán Kovács
10.03.08,19:05
Menu-Kurzovy listok - archiv kurzovych listkov NBS.

Bohuzial..nevieme o aky datum alebo obdobie mas zaujem

Do DP sa berie celoročný priemerný kurz.
Martin Mocko
10.03.08,19:06
Do DP sa berie celoročný priemerný kurz.

Predpokladam ze ee..pokial prijem bol dosiahnuty napr. iba v jednom mesiaci.
Zoltán Kovács
10.03.08,19:08
Predpokladam ze ee..pokial prijem bol dosiahnuty napr. iba v jednom mesiaci.

Snáď dostaneme upresňujúce informácie.
Petra29
10.03.08,19:09
Áno,pretože prepočítací kurz použijem pri prepočte cudzej meny na slovenskú menu.
Rozumiem Vikinka, ja rozmýšľam o tomto:
1. dostane peniaze v CZK v hotovosti alebo na CZK účet - to je jasné, použije sa prepočítací kurz podľa §31
2.dostane CZK na svoj SKK účet /prepočítané komerč.kurzom/ - ostáva povinnosť prepočítať kurzom nbs?
jamis
10.03.08,19:11
Ivka68
10.03.08,19:11
Tak este raz mám potvrdenie o príjme zo zavislej činnosti z ČR za rok 2007 (mesiac1,2) nakoľko mal aj príjmy zo ZČ zo SR robím daňové priznanie "A" a príjem z ČR potrebujem prepočítať kurzom tieto prepočítace kurzy sú zverejnené na DÚ, alebo na DR SR.
ja ich neviem tak vás prosim ak niekto vie konktrétny kurz pre rok 2007 ČR(konkretne číslo) tak prosim napíšte. Dik
jamis
10.03.08,19:13
Tak este raz mám potvrdenie o príjme zo zavislej činnosti z ČR za rok 2007 (mesiac1,2) nakoľko mal aj príjmy zo ZČ zo SR robím daňové priznanie "A" a príjem z ČR potrebujem prepočítať kurzom tieto prepočítace kurzy sú zverejnené na DÚ, alebo na DR SR.
ja ich neviem tak vás prosim ak niekto vie konktrétny kurz pre rok 2007 ČR(konkretne číslo) tak prosim napíšte. Dik

Pozri príspevok č. 18
Martin Mocko
10.03.08,19:14
Tak este raz mám potvrdenie o príjme zo zavislej činnosti z ČR za rok 2007 (mesiac1,2) nakoľko mal aj príjmy zo ZČ zo SR robím daňové priznanie "A" a príjem z ČR potrebujem prepočítať kurzom tieto prepočítace kurzy sú zverejnené na DÚ, alebo na DR SR.
ja ich neviem tak vás prosim ak niekto vie konktrétny kurz pre rok 2007 ČR(konkretne číslo) tak prosim napíšte. Dik

No vidis..a toto keby bolo v prvej otazke..mame to za sebou :)))

(1,249+1,223)/ 2= 1,236
Ivka68
10.03.08,19:15
vikinka ok rozmýšľaš ale ja mám potvrdenie o zdaniteľnej mzde
závislá činnosť
vikinka
10.03.08,19:16
Rozumiem Vikinka, ja rozmýšľam o tomto:
1. dostane peniaze v CZK v hotovosti alebo na CZK účet - to je jasné, použije sa prepočítací kurz podľa §31
2.dostane CZK na svoj SKK účet /prepočítané komerč.kurzom/ - ostáva povinnosť prepočítať kurzom nbs?
Nie, v takom prípade sa počíta kurzový zisk alebo strata.
Zoltán Kovács
10.03.08,19:17
vikinka ok rozmýšľaš ale ja mám potvrdenie o zdaniteľnej mzde
závislá činnosť

Toto nechápem, totiž vikinka je v debate s Petrou, a jej odpovedala.
Ivka68
10.03.08,19:19
machianek ale aspoň sme si pokecali a vieš ja som myslela, že viete čítať aj moje myšlienky no nefungovalo to.
nabuduce budem dôslednejšia a podám dostatošné informácie
dik a pekný večer pa
vikinka
10.03.08,19:20
vikinka ok rozmýšľaš ale ja mám potvrdenie o zdaniteľnej mzde
závislá činnosť
Ak je to závislá činnosť,použiješ ten výhodnejší,buď mesačný priemerný alebo v ten deň,v ktorom peniaze pijal,ale z potvrdenia to nezistíš,takže mesačný,nájdeš na www.nbs.sk (http://www.nbs.sk v)v menu je kurzový lístok a ďalej si otvoríš mesačný priemer za rok 2007 v konkrétnom mesiaci,alebo napíš ktorý mesiac potrebuješ a akú menu presne.
Petra29
10.03.08,19:20
Nie, v takom prípade sa počíta kurzový zisk alebo strata.
Zdaní to, čo dostal na účet SKK.
Johanka
10.03.08,19:21
Tak este raz mám potvrdenie o príjme zo zavislej činnosti z ČR za rok 2007 (mesiac1,2) nakoľko mal aj príjmy zo ZČ zo SR robím daňové priznanie "A" a príjem z ČR potrebujem prepočítať kurzom tieto prepočítace kurzy sú zverejnené na DÚ, alebo na DR SR.
ja ich neviem tak vás prosim ak niekto vie konktrétny kurz pre rok 2007 ČR(konkretne číslo) tak prosim napíšte. Dik
Pre upresnenie a snáď aj nepopletenie následných čitateľov :
Pri príjmoch zo závislej činnosti je viacero možností na prepočet kurzom, pričom je treba vybrať kurz pre daňovníka najvýhodnejší ...

(2) Ak daňovník nie je účtovnou jednotkou, na prepočet sa použije priemerný kurz zakalendárny mesiac, v ktorom bol poskytnutý príjem, alebo sa použije kurz platný v deň, vktorom bol prijatý príjem v cudzej mene alebo bol pripísaný bankou, s výnimkou uvedenou v odseku 3. Tento kurz sa použije aj na príjmy zo závislej činnosti plynúce zo zdrojov v zahraničí alebo sa na tieto príjmy použije ročný priemerný kurz za zdaňovacieobdobie, za ktoré sa podáva daňové priznanie, alebo sa použije priemer z priemerných mesačných kurzov za kalendárne mesiace, v ktorých daňovník poberal príjmy, za ktoré podáva daňové priznanie.

;)
Johanka
10.03.08,19:24
Rozumiem Vikinka, ja rozmýšľam o tomto:
1. dostane peniaze v CZK v hotovosti alebo na CZK účet - to je jasné, použije sa prepočítací kurz podľa §31
2.dostane CZK na svoj SKK účet /prepočítané komerč.kurzom/ - ostáva povinnosť prepočítať kurzom nbs?


Nie, v takom prípade sa počíta kurzový zisk alebo strata.
Pointa témy je závislá činnosť a k tej kurzové rozdiely nepasujú ;).
vikinka
10.03.08,19:28
Tak to som nepochopila či bola otázka od Petra29 o závislej činnosti, v tomto období myslím iným smerom:(na SZČO,súhlasím,zdaní to čo príde na účet.
Petra29
10.03.08,19:29
Pointa témy je závislá činnosť a k tej kurzové rozdiely nepasujú ;).
áno, ja som to pochopila tak, dúfam, že správne, že "kurzový rozdiel" je súčasťou príjmu, ktorý zdaňujem. Teda, ak dostanem viac prepočtom komerčným /oproti tomu, keby som dostala cash CZK/ - zdaním viac a opačne.
Petra29
10.03.08,19:36
Zamotala som sa sama?
Vznikli by rozdiely v zdanení príjmu, ktorý prišiel na účet SKK prepočítaný komerčným kurzom banky z CZK, ak
1. by išlo o závislú činnosť
2. SZČO - účtovná jednotka
3. SZČO - paušalista, ktorý nie je účt.jednotka?

Ide mi o to, či používam §31, ak už mám príjem, či už podľa §5 al.6 prepočítaný bankou na SKK účte.
Johanka
10.03.08,19:39
áno, ja som to pochopila tak, dúfam, že správne, že "kurzový rozdiel" je súčasťou príjmu, ktorý zdaňujem. Teda, ak dostanem viac prepočtom komerčným /oproti tomu, keby som dostala cash CZK/ - zdaním viac a opačne.
Ale aký kurzový rozdiel? Však to je záležitosť v účtovníctve a nie v závislej činnosti ...
Daňovník s príjmami so závislej činnosti zdaní práve toľko, koľko dostane.
Johanka
10.03.08,19:40
Zamotala som sa sama?
Vznikli by rozdiely v zdanení príjmu, ktorý prišiel na účet SKK prepočítaný komerčným kurzom banky z CZK, ak
1. by išlo o závislú činnosť
2. SZČO - účtovná jednotka
3. SZČO - paušalista, ktorý nie je účt.jednotka?

Ide mi o to, či používam §31, ak už mám príjem, či už podľa §5 al.6 prepočítaný bankou na SKK účte.
Čo ste to tu vôbec začali, aké kurzové rozdiely ?
Petra29
10.03.08,19:47
Čo ste to tu vôbec začali, aké kurzové rozdiely ?
Nie nechcela som hovoriť o kurz.rozdieloch, ale:
zarobí v CZK, reálne dostane SKK na účte,
otázka bola, či zdaňuje príjem v CZK, či už na výplatnej páske alebo na faktúre znejúcej na CZK alebo príjem vykázaný v SKK na účte.

Ospravedlňujem sa za nezrozumiteľnosť.
vikinka
10.03.08,19:54
Pri závislej činnosti príjem z potvrdenia prepočíta podľa § 31 odst.2,ak je účt.jednotkou zdaňuje sumu z faktúry podľa ods.1,vtedy vzniká kurz.rozdiel,ak dostane príjem v SKK na účet v slovenskej banke.
inguska08
24.04.08,10:22
Ja by som sa chcela opýtať, akým kurzom prepočítam vývoz služby do EU, dátumom vystavenia fa, alebo dátumom dodania?