japo
10.03.08,22:12
Dobrý deň,

som nezamestnaný 6 mesiacov, chcem si založiť živnosť a požiadať o príspevok. Trvalé bydlisko mám vo Veľkom Krtíši, prechodné mám v Topoľčanoch, kde chodím na Úrad práce. Chcel by som sa opýtať, o čo môžem žiadať v mieste svojho prechodného bydliska, t.j. o založenie živnosti, o príspevok na podnikanie. V prípade založenia si živnosti by som chcel vedieť, na ktorom daňovom úrade budem evidovaný. Na tieto otázky som márne hľadal odpovede na Úrade práce v Topoľčanoch. Úrad práce vo Veľkom Krtíši má takú podmienku, že pri žiadaní o príspevok musím chodiť 2 týždne na školenia; naproti tomu Úrad práce v Topoľčanoch takúto podmienku nemá. Viac mi vyhovujú podmienky v Topoľčanoch. Zaujíma ma to hlavne preto, že by som nerád menil svoje trvalé bydlisko len kvôli týmto podmienkam.
A ešte by som sa chcel opýtať, od čoho závisí výška príspevku, keďže som počul, že to môže závisieť od doby nezamestanosti, od veku žiadateľa, od percenta nezamestnanosti v okrese, v ktorom sa podáva žiadosť o príspevok.

Za skorú odpoveď vopred ďakujem
zepelin
13.03.08,17:06
snad pomozem:co si pamatam,prispevok zavisel od regionu,aj vysky nezamestnanosti,no moc sa to neoplatilo.Vzhladom na to, ze by som co sa mna tyka mal dostat nejakych 47000sk -vtedy,a mat za zadkom kontroly,to som ich radsej zarobil a nikto mi nic nemoze.okrem toho bolo treba vypracovat podnikatelsky plan ktory musel byt prepracovany este aj co sa financii tyka,ci sa to oplati a ci nie atd.,da sa to (zevraj)aj poznam takych ludi no neviem ci sa to oplati,a ci su tam aj rozdiely v podmienkach co sa uradu prace tyka.