groupmanager
11.03.08,07:00
Milí Poraďáci,

potreboval by som poradiť - nakoľko SZČO robí veľa pohybov na účte (výber kartou), čo sa následne účtuje ako výdavok na priebežnú položku - a do pokladnice ako príjem z priebežnej položky, týmto sa mu v peňažnom denníku - v pokladnici "nakopila" veľká suma (aj za predchádzajúce obdobia) - bolo by v poriadku, keby sa urobil osobný výber podnikateľa z pokladnice (VNZD) - aspoň by sa tak znížil zostatok v pokladnici (veď v skutočnosti tie peniaze nemá)...

Možno "blbá" otázka, ale pre istotu a kľud... :rolleyes:

ĎAKUJEM
Zoltán Kovács
11.03.08,06:01
Milí Poraďáci,

potreboval by som poradiť - nakoľko SZČO robí veľa pohybov na účte (výber kartou), čo sa následne účtuje ako výdavok na priebežnú položku - a do pokladnice ako príjem z priebežnej položky, týmto sa mu v peňažnom denníku - v pokladnici "nakopila" veľká suma (aj za predchádzajúce obdobia) - bolo by v poriadku, keby sa urobil osobný výber podnikateľa z pokladnice (VNZD) - aspoň by sa tak znížil zostatok v pokladnici (veď v skutočnosti tie peniaze nemá)...

Možno "blbá" otázka, ale pre istotu a kľud... :rolleyes:

ĎAKUJEM

Je to v poriadku. :)
groupmanager
11.03.08,06:03
Je to v poriadku. :)

ĎAKUJEM krásne SMITH za extra rýchlu odpoveď... Len pre istotu som si to chcel overiť... Veď načo tam má mať takú vysokú sumu (ktorá sa mu stále zvyšuje), keď v skutočnosti tie peniaze nemá... :D