accipiter
11.03.08,06:18
Môj kamarát má celkom dobrý nápad ale..
Potrebuje pomoc od Tých úspešnejsích . Jednalo by sa o napísanie - v beletrizovanej forme , skutočných príbehov od A po Y . Chcel by písať o skutočných ľudoch , čo vdaka sebe sa dostali dalej a ako sa hovorí sú už za vodou. Zaujmavé by boli príbehy aj ľudí čo podnikali doma ( Slovensko ) a neskôr to radšej skúsili za hranicami. No a zvláštna kapitola by mohla byť o ľudoch a ich príbehoch čo neboli úspešný ...
Viac už na meil.
Aký názor máte na daný nápad ? Boli by ste ochotný prispieť svojim príbehom ?
( zachovanie súkromia by bolo samozrejmé )
Síce už som tu písal tomto v inom príspevku ale dúfam že admin ma nezruší hned.:mee:
Alex_M
11.03.08,09:16
formou knihy,casopisu alebo daco ako reflex o podnikateloch?:)
Kuzelnicka
11.03.08,10:25
Rada si precitam pribehy o uspesnych/neuspesnych podnikateloch, myslim ze nieco podobne ma aj Trend...

Tiez som raz niekde citala historiu slevenskych/ceskych znaciek ako napriklad indulona.
Dáša_
11.03.08,16:27
Asi za to moze pokrocila danova doba, ale napadla ma este kapitola o úspesnych podnikateloch toho času spoza mreží :D:D:---
Bastian
11.03.08,16:38
Môj kamarát má celkom dobrý nápad ale..
Potrebuje pomoc od Tých úspešnejsích . Jednalo by sa o napísanie - v beletrizovanej forme , skutočných príbehov od A po Y . Chcel by písať o skutočných ľudoch , čo vdaka sebe sa dostali dalej a ako sa hovorí sú už za vodou. Zaujmavé by boli príbehy aj ľudí čo podnikali doma ( Slovensko ) a neskôr to radšej skúsili za hranicami. No a zvláštna kapitola by mohla byť o ľudoch a ich príbehoch čo neboli úspešný ...
Viac už na meil.
Aký názor máte na daný nápad ? Boli by ste ochotný prispieť svojim príbehom ?
( zachovanie súkromia by bolo samozrejmé )
Síce už som tu písal tomto v inom príspevku ale dúfam že admin ma nezruší hned.:mee:
Myslím si, že práve takéto príbehy potrebujú čítať mladí ľudia, ktorí stoja pred rozhodnutím, ako ďalej... Mali by to byť príbehy ľudí, ktorí dosiahli úspech vlastnými rukami alebo hlavou - nie špekuláciami, zlodejinou či privatizovaním.
Celkom zajímavý článok z etrendu:
http://profit.etrend.sk/128546/ludia-a-udalosti/miliardari-radia-ako-zbohatnut
danushka
11.03.08,17:05
Áno Bastian, máš pravdu, že by to mali čítať hlavne mladí ľudia, len sa obávam, že dnešná mládež ani nevie ako sa drží kniha v ruke (česť malej skupine výnimke). Ale nevenovala by som pozornosť len veľkopodnikateľom, ale hlavne tým drobným, ktorí dokážu z tej skutočne mravenčej a poctivej práce nemať dlhy v našich inštitúciách a ešte popritom vyžiť. Nemyslím si, že osudy týchto ľudí sú fádne, bez spádu a deja - možno by sme sa divili o čom by taký bežný priemerný smrteľník - slovenský ,,živnostník" dokázal rozprávať.
Veľmi som smutná z toho, že dnešné decká absolútne nemajú pojem o hodnote peňazí a vidina veľkého zárobku ich ťahá za brány všedných dní, akoby tam padali peniažky rovno z neba za nič.
Možno som len rozhorčená chlapčiskom z môjho okolia, ktorý v júni zmaturoval, ale za minimálku by nerobil, tss, tss...Nevie jazyk, každá robota smrdká, ale na západe ,, by zarobil" veľké prachy:eek: a tak sa chudáčisko musí hlásiť každý týždeň na ÚP, ale to ho mamka musí z práce zobudiť cez mobil, aby náhodou nezaspal...
Aj preto obdivujem týchto maličkých živnostníčkov, ktorí sa trápia a dúfajú, že to v tejto krajine raz bude lepšie.
účtovník 007
12.03.08,05:54
Mne sa zdá nápad výborný, len kamarát bude musieť podniknúť mravenčiu prácu pri hľadaní informácií o takýchto ľuďoch, neskôr ich osloviť a dosiahnuť ochotu zverejniť svoj príbeh. Ono stačí občas čítať aj iné časopisy ako bulvárne a človek žasne, akých úžasných a šikovných ľudí na Slovensku máme. Určite by som dala dôraz aj na časť o neúspešných podnikateľoch, lebo Tí môžu najlepšie poukázať na chyby, ktorých sa dopustili a ktoré spôsobili krach. Môžu na vlastnom príklade ukázať, aký vplyv mal neúspech na nich, na ich rodinu, vzťahy....Len neviem, či je cieľom zachádzať až takto do detailov, ale mnohým by sa zišlo prečítať pár takýchto neúspešných osudov pred tým, ako sa ozlomkrky pustia do podnikania.
Dáša_
12.03.08,07:05
mimotemy

Napadlo ma, ako definujete uspešného podnikateľa? Je to niekto, kto ma 5 firiem, stovku zamestnancov, od rana do večera vratane víkendov niečo rieši. Ma aj obrat, ma aj zisk. Dovoli si povedzme 5 dovoleniek v zaujimavých krajinách do roka, zvyšok času venuje práci. Exkluzívny dom, letne sidlo....

Lebo niekto, kto ma svoju firmičku, trebars aj živnosť, robí si pianko, v pohodičke. Možno nechodí 5 x do roka na kubu, lyžovať do Aspenu, v lete na jachtu. Ale nenahana sa, ma všetko, čo potrebuje a užíva si priebežne. Nie síce napríklad v zahraničí, ale nestresuje sa, stíha. Možno nepotrebuje super najmodernejší televízor, lebo rovnako mu poslúži aj ten trojročný, telefon mu stačí na telefonovanie, auta maju v rodine 2 a nie 5, ich dom ma 4 izby, nie 4 kupelne.

Oslobodzujú peniaze?
Lebo majetok zavazuje?

No asi je fakt vysoky marcovy datum, ked mi lezu do hlavy takéto temy :D:D
Alex_M
12.03.08,07:52
danushka
ale nie je to az take zle neboj. ak mozem hovorit za seba, som pomerne mlady a pohybujem sa medzi rovestnikmi a dost z nas zacina vlastne biznisy popri pomoci rodicov a podobne. ale jednoznacne by ma viacej zaujimali pribehy "malych velkych" ludi, ako sa pozerat na ludi, ktori otocili 20mld na svojej sikovnosti a blbosti druhych. je to sice moznost zarobku, ale potom by sa clovek bal ist do potravim zaplatit kartou, aby nahodou nepodpisal predaj svojho bytu. naozaj treba dat priklady, ako sa z niekoho kto sa predral poctivou pracou (ako to slovo zaujimavo znie v dnesnej dobe:D ) a zil a kludne spaval (aj popri leasingu a hypoteke) s cistym svedomim:)
treba si zvolit cielovu skupinu a na to sa zamerat.
Alex_M
12.03.08,08:02
mimotemy

Napadlo ma, ako definujete uspešného podnikateľa? Je to niekto, kto ma 5 firiem, stovku zamestnancov, od rana do večera vratane víkendov niečo rieši. Ma aj obrat, ma aj zisk. Dovoli si povedzme 5 dovoleniek v zaujimavých krajinách do roka, zvyšok času venuje práci. Exkluzívny dom, letne sidlo....

Lebo niekto, kto ma svoju firmičku, trebars aj živnosť, robí si pianko, v pohodičke. Možno nechodí 5 x do roka na kubu, lyžovať do Aspenu, v lete na jachtu. Ale nenahana sa, ma všetko, čo potrebuje a užíva si priebežne. Nie síce napríklad v zahraničí, ale nestresuje sa, stíha. Možno nepotrebuje super najmodernejší televízor, lebo rovnako mu poslúži aj ten trojročný, telefon mu stačí na telefonovanie, auta maju v rodine 2 a nie 5, ich dom ma 4 izby, nie 4 kupelne.

Oslobodzujú peniaze?
Lebo majetok zavazuje?

No asi je fakt vysoky marcovy datum, ked mi lezu do hlavy takéto temy :D:D

nechcem byt nezdvorily ale v dnesnej dobe je coraz viac tych co maju jednu skodu 120 (popripade specialny tuning aby to drzalo pokope) a televizor maju 10 rocny a nie 3:) treba samozrejme rozlisovat regiony. ale z celkoveho hladiska mame na tie 2 auta a 4 izbovy dom este co dohanat aby sme sa nezodrali:D mna zarazila teraz ponuka jednej stavebnej firmy, 10 km od PN 1 izbovy byt za 1,5mil sk...
dmadar
04.04.08,14:05
ako si predstavujes tuto success story..?
ide o knihu na vydanie ci sukromnu kolekciu know how..? :)
accipiter
05.04.08,07:23
Ď za opýtanie ale hrozí skôr že nebude žiadna . NIK nechce poskytnúť svoj príbeh.:mad:
misomiso
05.04.08,15:15
A co si cakal? Uspesni ludia maju co robit, iba vynimocne ich najdes na nejakom internet. chate a ak aj ano, tak tam nie su nato, aby niekomu pisali knihu. Taki, co sa radi chvalia to v skutocnosti asi daleko nedotiahli. Ak by ti aj poskytli svoje pribehy, tak to bude skor fikcia, ktora nebude mat nic s realitou a ktoru si mozes napisat aj sam.

Takychto knih je na svete kopa - ale vznikali uplne inym sposobom. Napisali ich ludia, ktori sa pohybovali v podnikatelskom prostredi a sledovali jednotlive probehy (napr. poskytovali nejake sluzby podnikatelom) a potom tieto knihy napisali v podstate o svojich klientoch, mozno aj o svojich priateloch.
accipiter
05.04.08,16:05
Viem ale boli oslovený aj osobne , respektíve písomne ap . Nezáujem , nevera - pokladali to skôr za provokáciu policajtov ap. Asi majú čo tajiť.:confused:
misomiso
05.04.08,16:11
Asi mas na mysli nedoveru, nie neveru :). Ale myslim, ze nie tam je pes zakopany. Ak ste oslovili skutocne uspesnych podnikatelov (a nie uspesnych mafianov) v tom to nebude. Myslim, ze jednoducho nemaju dovod. Ty by si sa zaoberal niecim takym na ich mieste?
chandler
13.09.08,11:25
Ď za opýtanie ale hrozí skôr že nebude žiadna . NIK nechce poskytnúť svoj príbeh.:mad:

no na slovensku je to tak... 98% "uspesnych" podnikatelov, je uspesnych len kvoli privatizacii :) a tym sa dost tazko chvali... existuju sice ludia co sa vypracovali z nicoho, ale oproti privatizerom su ich financne uspechy male, a navyse ich pribehy uz ludia aj tak poznaju. vacsinou je to aj tak nuda, robili nieco co ich bavilo, snazili sa, a uspech sa dostavil. ak sa za uspech poklada dom, auto a zodpovednost za zhananie prace pre stovky ludi.
v casopisoch davaju nejake top najbohatsich slovakov, a urcite si vsimnes, ze kazdy s nich mal nieco spolocne s privatizaciu (teda legalizovnou kradezou), a niektory aj priamo so spreneverou.
kofy
13.09.08,12:43
Áno Bastian, máš pravdu, že by to mali čítať hlavne mladí ľudia, len sa obávam, že dnešná mládež ani nevie ako sa drží kniha v ruke (česť malej skupine výnimke). Ale nevenovala by som pozornosť len veľkopodnikateľom, ale hlavne tým drobným, ktorí dokážu z tej skutočne mravenčej a poctivej práce nemať dlhy v našich inštitúciách a ešte popritom vyžiť. Nemyslím si, že osudy týchto ľudí sú fádne, bez spádu a deja - možno by sme sa divili o čom by taký bežný priemerný smrteľník - slovenský ,,živnostník" dokázal rozprávať.
Veľmi som smutná z toho, že dnešné decká absolútne nemajú pojem o hodnote peňazí a vidina veľkého zárobku ich ťahá za brány všedných dní, akoby tam padali peniažky rovno z neba za nič.
Možno som len rozhorčená chlapčiskom z môjho okolia, ktorý v júni zmaturoval, ale za minimálku by nerobil, tss, tss...Nevie jazyk, každá robota smrdká, ale na západe ,, by zarobil" veľké prachy:eek: a tak sa chudáčisko musí hlásiť každý týždeň na ÚP, ale to ho mamka musí z práce zobudiť cez mobil, aby náhodou nezaspal...
Aj preto obdivujem týchto maličkých živnostníčkov, ktorí sa trápia a dúfajú, že to v tejto krajine raz bude lepšie.
Ahoj, vzhladom k tomu, ako si to smerovala hlavne na jedneho konkretneho chlapciska, si to prilis zjednodusila a zovseobecnila. byt lenivy sa da byt v kazdom veku. Ja osobne som sa po uspesnom zmaturovani tiez celkom dlho flakal. Teraz, po par rokoch odvtedy robim pre druhu reklamnu agenturu (no nic velkeho). Na margo kniziek.... mam ich precitanych niekolko desiatok v zaujimavej celkovej sume (1700,- najdrahsia). No nechcel som to prilis otocit na mna. Proste knizky sa takisto ne/citaju v kazdom veku.

Efektivita nie je mytus. Na zaciatku podnikania musi zamakat kazdy, tu ziadna skratka neexistuje. Ni casom sa da zarobit slusny peniaz (i ked nie iba o to ide) v style skvely pomer zisk/vykon. Je to o tom, ako premyslat, co by sa dalo zlepsit, zjednodusit a pod. Zamerat sa na to podstatne. Trapit sa a driet nie je vzdy cnost.

A teraz si dam jednu ranu pod pas... nie, este nepodnikam. No pripravujem 2 projekty - jeden s kamaratom a jeden sam - a casom su na obzore dalsie. Viem ale dobre, o com pisem...

Proste mame pravdu obaja. Ak sa ti nepozdaval, tak prepac za ten ton ;-) Caute
accipiter
04.07.09,10:48
Ďakujem , zatial sú len dva príbehy ale nádej zomiera posledná a..
Neboli by tu píšuci ochotný poskytnút čast svojho príbehu ?
Zaujmavý je aj kofy . Skús my súkromne napísat.
Ďakujem za trpezlivost.
Dantess
04.07.09,11:29
Ahoj. Tento nápad sa mi celkom páči. ALe je urcite tazke to zohnat a spisat. Myslim si že aj ja s priatelkou mame celkom zaujimavu zivotnu story. Maturity, praca u sefa, ktory okrada, praca v kupeloch, kde kazdy zavidel kazdemu aj nohy, natahovacky s uradmi o poskytnutie dotacie, ktoru samozrejme neposkytli, odrbavanie od majitelov priestorov, ked nam ustne slubili, že nam daju priestor a na druhy den už ho mal niekto iny, alebo veci typu zavolam vam o tyzden a už neozval sa odvtedy (je to zhruba pol roka čo sa neozval, ale trpezlivo cakame :D) Otvorenie salonu, vypocty, ktore sedia krajsie ako sen, realita, nuda, praca po brigadach aby sme mali na marketing, ktory potom nieje efektivny atd atd... urcite kazdy zacinajuci podnikatel toho má vela. A viac ešte len bude. Urcite by som si rad prečital aj o podobnych osudoch podnikatelov.

Inak zavidim ludom, čo sa narodili o 30 rokov skor, zacat podnikat skor znamenalo obrovsky bonus. Teraz je uz trh preplneny vsetkym a treba vymyslat na vsetko akcie a podobne. Jasne, nebolo to lahke ani vtedy ale urcite to bolo o nieco lahsie.