jaBUBA
11.03.08,06:33
Prosim vas, do riadku 74 v danovom priznani som vyplnila ciastku, co za zamestnanca odviedol zamestnavatel podla paragrafu 11 ods. 1 pism. c zakona. Potom sa zo zamestnankyne stala zivnostnicka. Preto vyplnuje danove priznanie. Danove priznanie je v poriadku, ale ked som si dala vytlacit vypis z danoveho priznania, tuto sumu z riadku 74 mi hodilo do tohto textu: Vyska prispevkov zaplatenych SZCO v r. 2007 na jej doplnkove dochodkove poistenie... Ako mi to mohlo hodit do kolonky, ze su to peniaze, ktore zaplatila SZCO, ked tieto peniaze za nu odviedol zamestnavatel?
Zoltán Kovács
11.03.08,06:48
Prosim vas, do riadku 74 v danovom priznani som vyplnila ciastku, co za zamestnanca odviedol zamestnavatel podla paragrafu 11 ods. 1 pism. c zakona. Potom sa zo zamestnankyne stala zivnostnicka. Preto vyplnuje danove priznanie. Danove priznanie je v poriadku, ale ked som si dala vytlacit vypis z danoveho priznania, tuto sumu z riadku 74 mi hodilo do tohto textu: Vyska prispevkov zaplatenych SZCO v r. 2007 na jej doplnkove dochodkove poistenie... Ako mi to mohlo hodit do kolonky, ze su to peniaze, ktore zaplatila SZCO, ked tieto peniaze za nu odviedol zamestnavatel?

Zrejme ide od príspevok zamestnávateľa na DDS, že. No podľa mňa tieto príspevky zamestnávateľa nepatria do r. 74 daňového priznania, ako odpočitateľná položka. Veď pre zamestnanca príspevok od zamestnávateľa je zdanitením príjmom, ktorý zvyšuje vymeriavací základ na odvody a aj daň.
jaBUBA
11.03.08,07:37
do riadku 74 som dala to, co zamestnavatel uviedol do kolonky: zrazene prispevky na DDS - paragraf 11 ods. 1 pism. c zakona. Myslim, ze je to spravne. Ale vie mi niekto poradit, preco mi to hodilo to tej kolonky vo vypise: Vyska prispevkov zaplatenych SZCO v r. 2007 na jej doplnkove dochodkove poistenie... ???
jaBUBA
11.03.08,07:44
do riadku 74 som uviedla to, co zamestnavatel uviedol ako: zrazeny prispevok na DDS. Myslim, ze to je spravne. Ale prevo mi to hodilo do kolonky na vypise: Vyska prispevkov zaplatenych SZCO v r. 2007 na jej doplnkove dochodkove poistenie... ???
mysimis
11.03.08,07:48
V ktorej kolónke potvrdenia si mala túto sumu?
hanelie
11.03.08,07:56
Výpis z DP sa týka len prijmov podľa § 6

v DP FO B, ktoré podávaš sú prijmy aj podľa § 5, preto to výpis skombinoval / r. 74 /
zrazené príspevky v tvojom prípade sa týkajú § 5

výpis vypracovať ručne