annina
11.03.08,07:36
čau čau poradáci,
neviete náhodou ako to je stým registrovaním na daňovom úrade ak prenajímate priestory?už som tri články o tom čítala,no nikde nieje spomenuté,či tá povinnosť registrácie platí aj na tých živnostníkov,ktorí majú živnosť priamo na prenajímanie,čiže ja mám v daňovom riadok 10 prázdny a všetky prijmy mám zo živnosti
nemáte už s tým neaké skúsenosti?
dííík
lili1
11.03.08,06:46
ak si na daňovom úrade registrovaná, tak sa nemusíš registrovať ak budeš prenajímať priestory. to by platilo ak si občan a chceš niekomu prenajať svoje priestory
annina
11.03.08,06:59
díík lili1 myslele som si to len som si to potrebovala potvrdiť žolíkom
skaspa
11.03.08,07:07
čau čau poradáci,
neviete náhodou ako to je stým registrovaním na daňovom úrade ak prenajímate priestory?už som tri články o tom čítala,no nikde nieje spomenuté,či tá povinnosť registrácie platí aj na tých živnostníkov,ktorí majú živnosť priamo na prenajímanie,čiže ja mám v daňovom riadok 10 prázdny a všetky prijmy mám zo živnosti
nemáte už s tým neaké skúsenosti?
dííík
ak z prenájmu dosahuješ príjmy plynúce do § 6 ods. 1 zákona o dani z príjmov, tak ťa regisrácia nemusí zaujímať (ani oznamovacia povinnosť)
ak ale dosahuješ príjmy z prenájmu plynúce do § 6 ods. 3 (a zároveň si registrovaná na DÚ podľa § 31 ods. 1 zákona o správe daní - teda ako živnostník), tak máš len oznamovaciu povinnosť - nie registračnú - § 31 ods. 2 písm. b) zákona o správe daní
ajka16
22.03.08,07:19
A odkedy táto povinnosť platí ? Ja som zaregistrovala že od septembra 2007 , je to tak ?
celas
31.03.08,06:50
SZČO je z registrácie vyňatá a zvášť ak je to váš predmet podnikania v ŽL