veronikasad
11.03.08,07:20
Ahojte poraďáci,

prosím o radu. Živnostník - obchod.zástupca stav.sporitelne pozastavil živnosť v období od 1.8.07 - 1.2.08. V mesiaci auguste 2007 mu bola ešte vyplatená provízia z PSS. V roku 2007 si chce uplatňovať paušálne výdavky.
Čo s príjmom vyplateným po pozastavení živnosti ? Môžem ho zaradiť do príjmu zo živnosti a uplatniť si aj z neho paušálne výdavky ? Alebo oň upravujem základ dane v zmysle § 17 ? Živnosť bola obnovena do lehoty na podanie daňového priznania za rok 2007.

Ďakujem.

-------
Veronika
b.breza
11.03.08,07:38
Daňové priznanie podáva za rok 2007. T.j. aj príjem vyplatený v auguste 2007 zahrnie do daň. priznania.
A ako si to chce uplatňovať výdavky? Paušálne z príjmov?
§ 17 - Pri zisťovaní základu dane sa vychádza z výsledku hospodárenia. V sústave jednoduch. účtovníctva je ním rozdiel medzi príjmami a výdavkami - vedie účtovníctvo.
veronikasad
11.03.08,08:17
Nestretol sa nikto s podobným problémom uvedeným v prísp. č. 1 ?
Katarina
11.03.08,17:52
Ahojte poraďáci,

prosím o radu. Živnostník - obchod.zástupca stav.sporitelne pozastavil živnosť v období od 1.8.07 - 1.2.08. V mesiaci auguste 2007 mu bola ešte vyplatená provízia z PSS. V roku 2007 si chce uplatňovať paušálne výdavky.
Čo s príjmom vyplateným po pozastavení živnosti ? Môžem ho zaradiť do príjmu zo živnosti a uplatniť si aj z neho paušálne výdavky ? Alebo oň upravujem základ dane v zmysle § 17 ? Živnosť bola obnovena do lehoty na podanie daňového priznania za rok 2007.

Ďakujem.

-------
Veronika
Kedže živnosť bola obnovená do lehoty na podanie daňového priznania nebude sa upravovať základ dane. Príjem bude príjmom zo živnosti a môže si uplatniť 40 % - paušálne výdavky + zaplatené poistné v roku 2007.
veronikasad
11.03.08,17:55
Ďakujem za odpoveď

Veronika
Dana7
06.03.10,13:05
Prosím vás o radu, keďže prvýkrát riešim pozastavenie živnosti. Prečítala som tu všetky príspevky a už som z nich zmätená, lebo ich je tu nespočetné množstvo. Môj prípad, živnosť bola pozastavená 9.1.2009 a obnovená 9.1.2010, teda do termínu na podanie DP. Teda nie je dôvod uzatvárať účtovné knihy. V čase pozastavenia živnosti však boli uhradené odvody do SP a ZP za rok 2008, teda za dobu, kedy živnosť bola živá. Je to VOZD, ale možno triviálna praktická otázka. Účtovať to ako výdavok z pokladne s dátumom, kedy to bolo skutočne uhradené, alebo cez ID s dátumom ku ktorému bola živnosť pozatavená?

Ďakujme
Dana7
06.03.10,16:04
Prosím vás o radu, keďže prvýkrát riešim pozastavenie živnosti. Prečítala som tu všetky príspevky a už som z nich zmätená, lebo ich je tu nespočetné množstvo. Môj prípad, živnosť bola pozastavená 9.1.2009 a obnovená 9.1.2010, teda do termínu na podanie DP. Teda nie je dôvod uzatvárať účtovné knihy. V čase pozastavenia živnosti však boli uhradené odvody do SP a ZP za rok 2008, teda za dobu, kedy živnosť bola živá. Je to VOZD, ale možno triviálna praktická otázka. Účtovať to ako výdavok z pokladne s dátumom, kedy to bolo skutočne uhradené, alebo cez ID s dátumom ku ktorému bola živnosť pozatavená?

Ďakujme

Prosííííííím neporadí mi niekto, nech nevyrobím nejakú haluz.
Dík:rolleyes:
mirotn
21.06.10,07:48
dobrý deň, nakoľko uvažujem o pozastavení žinvnosti na určitý čas, zaujíma ma ako postupovať v dvoch prípadoch:

1, aké úpravy v daňovom priznaní vykoná daňovník, ktorý uplatňuje paušálne výdavky ak by nedošlo k obnoveniu podnikania ani do marca 2011
2,ak obnoví živnosť napríklad v roku 2012 a vedie JÚ- pokračuje vo vedení účtovníctva ,tak že nadviaže na konečné zostatky, ktoré boli pri pozastavení živnosti napríklad v pokladni a na BÚ