suvla
11.03.08,08:07
Prosím Vás, poraďte mi ohľadne preclievania tovaru z USA, existuje aj nejaká možnosť kedy nie je potrebné tovar preclievať. Som z Popradu a jeden známy mi povedal, že balík by prišiel do Košíc. Ak má niekto s týmto skúsenosti, bola by som veľmi rada ak by ste mi poradili.
skrznaskrz
14.03.08,12:25
tovar do 45 eur je oslobodeny od cla . ak nema obchodny charakter . ak tam nebudu cenosti napr. technika , zlato atd tak problem nebude . len neviem ci si ho treba aj ist osobne prebrat :(
Excise Duty
14.03.08,20:33
tovar do 45 eur je oslobodeny od cla . ak nema obchodny charakter . ak tam nebudu cenosti napr. technika , zlato atd tak problem nebude . len neviem ci si ho treba aj ist osobne prebrat :(

Takto nemožno odpovedať, pretože z prvotne zadanej otázky jednoznačne nevyplýva, či ide o zásielku tovaru zanedbateľnej hodnoty, kedy je podľa čl. 27 nariadenia Rady (EHS) č. 918/83 ustanovujúceho systém spoločenstva pre oslobodenie od cla limit 22 eur alebo či ide o zásielku posielanú jednou fyzickou osobou druhej fyzickej osobe, kedy je podľa čl. 30 limit 45 eur.
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:1983R0918:20040501:SK:PD F
skrznaskrz
15.03.08,14:22
mi prislo skorej ,ze by to mohla byt zasielka od fyzickej osoby fyzickej osobe. jasne ze ak pojde zasielku pravnickych osob tak je limit 22 eur .