Darana
11.03.08,08:21
Dobrý deň,

má osoba povinnosť podať DP v prípade, že jediným príjmom za rok 2007 bola dávka garnčného poistenia vyplatená zo Sociálnej poisťovne vo výške 51.822,- Sk?
Táto dávka bola vyplatená pre krach zamestnávateľa, osoba bola v roku 2007 už nezamestnaná a okrem dávky z garančného poberala len nemocenské a dávky v chorobe z povolania.

Ďakujem
Darana
11.03.08,09:36
Viete mi prosím vás poradiť? Už som poprezerala poradu, ale nič som nenašla...
Jozef Mihál
11.03.08,09:38
Dávka z GP je príjmom oslobodeným od dane. § 9 ods. 2 písm. a) zákona.