ZDENIELA
11.03.08,09:41
Poprosím,
čo všetko sa započítava do sťahovania ak mám obmedzený internet. Napríklad ak sa deti hrajú hry cez internet? Alebo pozeranie videí? Dá sa vlastne niekde skontrolovať koľko som z internetu stiahla, aby som sa pri vyúčtovaní netvárila asi takto :eek::mee::(:mad::o:mee::confused:

Ďakujem pekne
dusan58
11.03.08,09:09
Zaleží ako je Internet obmedzený ak iba datovo tak si treba dávať pozor koľko toho stahujeme taktiež aj pri pozerani TV,Filmou a Hrani ONLINE HIER!!!
AK MATE INTERNET OD T-MOBILE alebo T-COM tak spotrebu dat si overite na ich stranke po registracií!!!!
Pri t-mobile si treba opisat vyr.č. Modemu či Dátovej karty!!!
Pri t-com sa treba prihlasit sem-t-com.sk/dialdsl/ -
A zadame svoje prihlasovácie udaje(rovnake ako ked sa prihlasujete na INTERNET)!!!
chlap
11.03.08,14:45
Poprosím,
čo všetko sa započítava do sťahovania ak mám obmedzený internet. Napríklad ak sa deti hrajú hry cez internet? Alebo pozeranie videí? Dá sa vlastne niekde skontrolovať koľko som z internetu stiahla, aby som sa pri vyúčtovaní netvárila asi takto :eek::mee::(:mad::o:mee::confused:

Ďakujem pekne

Čo všetko ? VŠETKO, čo ti "pretečie" cez kábel, ktorým si pripojená do internetu.

Napr. aj aktualizácia antivírového programu alebo aktializácie Windowsov. Alebo telefonovanie cez Skype a sťahovanie e-mailov.

Čisto teoreticky by sa mohlo stať, že ak by si mala limit na internete 500 MB, tak by si ho prekročila aj bez toho, aby si surfovala na internete - stačí, aby Microsoft vydal nejaký rozsiahly aktualizačný balík, a ty máš nastavené automatické aktualizácie.
adrive
11.03.08,14:53
No hranie flashových hier ťahá dáta, ale neviem reálne koľko ich môže byť.

K meraniu prenesených dát isto existujú nejaké softwéry, za tvrdej éry dial-upu som používal český Connection Meter, ktorý vedel počítať aj objem prenesených dát - conmet.cz
padro
11.03.08,15:05
bolo by dobre vediet konkretne aky inernet to mas, ak sa ti da, tak napis link, bez toho sa neda velmi odpovedat.
ZDENIELA
12.03.08,06:22
Je to internet od slovanetu s nasledovnými podmienkami:

Super Internet Doma:

Vlastnosti


rýchlosť 1536/256 kbit/s (download/upload)
2 GB predplatených dát
neobmedzené prenášanie dát počas víkendov a sviatkov
možnosť výhodne telefonovať cez internet
koncové zariadenia za akciovú cenu
e-mailová schránka, antivírusový program, antispam a odpovedač zadarmo
ZDENIELA
12.03.08,07:32
Ešte poprosím, keď ste takí znalí (lebo ja som z toho úplne mimo) a hlavne ochotní pomôcť:
V podmienkach je uvedené že
- neobmedzené prenášanie dát počas víkendov a sviatkov - a to znamená, že v týchto dňoch môžem sťahovať čokoľvek a v akomkoľvek množstve bezplatne???
Ďakujem pekne
Zdenka 0705
12.03.08,07:49
A čo potom ďalej, keď mám internet od t-comu, išla som na tú stránku, prihlásila úspešne, ale ďalej som nevedela, čo spraviť a hlavne kde hľadať tú spotrebu. Poradíte aj mne?

Zaleží ako je Internet obmedzený ak iba datovo tak si treba dávať pozor koľko toho stahujeme taktiež aj pri pozerani TV,Filmou a Hrani ONLINE HIER!!!
AK MATE INTERNET OD T-MOBILE alebo T-COM tak spotrebu dat si overite na ich stranke po registracií!!!!
Pri t-mobile si treba opisat vyr.č. Modemu či Dátovej karty!!!
Pri t-com sa treba prihlasit sem-t-com.sk/dialdsl/ -
A zadame svoje prihlasovácie udaje(rovnake ako ked sa prihlasujete na INTERNET)!!!
luigi72
12.03.08,07:59
Ešte poprosím, keď ste takí znalí (lebo ja som z toho úplne mimo) a hlavne ochotní pomôcť:
V podmienkach je uvedené že
- neobmedzené prenášanie dát počas víkendov a sviatkov - a to znamená, že v týchto dňoch môžem sťahovať čokoľvek a v akomkoľvek množstve bezplatne???
Ďakujem pekne

To znamena, ze sobota, nedela + sviatok od 00:00 do 24:00 mas zadarmo (prenesene data sa nezapocitaju do tvojho mesacneho limitu).

Mozem sa spytat, kolko platis za ten program? (Super internet doma)
ZDENIELA
12.03.08,08:24
To znamena, ze sobota, nedela + sviatok od 00:00 do 24:00 mas zadarmo (prenesene data sa nezapocitaju do tvojho mesacneho limitu).

Mozem sa spytat, kolko platis za ten program? (Super internet doma)

Zriadenie bolo za 1,-- Sk a platba za internet je neakých 333,-- mesačne s DPH - všetko ale s viazanosťou na 18 mesiacov.
Len za modem bola platba neakých Sk 800,--.
Dr.Stevko
12.03.08,09:11
Dobra cena mesacne :D aj zriadenie...skoda ze do nasich končatín to ešte nedošlo... :( iba drahý t-mobile... :S
luigi72
12.03.08,09:33
Dobra cena mesacne :D aj zriadenie...skoda ze do nasich končatín to ešte nedošlo... :( iba drahý t-mobile... :S

... končín ... :D
vyr skalny
12.03.08,15:26
Na meranie spotreby je vyborny Connection meter, ciselne aj graficky znazornuje vsetko potrebne - cas pripojenia, cenu, mnozstvo dat, rychlost down/up, kolko dat ostava do konca fakturacneho obdobia atd. Ma mnozstvo nastaveni takze sa da prisposobit kazdemu poskytovatelovi, napr. ze nebude ratat data cez vikendy a sviatky atd. Naozaj uzitocny program a je v slovencine.
ZDENIELA
13.03.08,04:52
Na meranie spotreby je vyborny Connection meter, ciselne aj graficky znazornuje vsetko potrebne - cas pripojenia, cenu, mnozstvo dat, rychlost down/up, kolko dat ostava do konca fakturacneho obdobia atd. Ma mnozstvo nastaveni takze sa da prisposobit kazdemu poskytovatelovi, napr. ze nebude ratat data cez vikendy a sviatky atd. Naozaj uzitocny program a je v slovencine.

:eek::eek::eek: NO SUPER
A kde sa dá takéto čosi zohnať a hlavne koľko to stojí?
luigi72
13.03.08,06:09
Wotan
13.03.08,06:15
Connection meter pouzivam uz dlhe roky, a tych 200-250Sk rocne nie je vela. Program sleduje vase pripojenie, zabranuje podvodnym pripojeniam, zneuzitiu vasho pocitaca spamermi, a co je najdolezitejsie sleduje prijem a upload dat, upozorni ak ste prekrocili limit - ak to nastavite, dalej automaticky koriguje prenesene data s vasim poskytovatelom, takze presne budete vzdy vediet, kolko dat mate prenesenych. Je pre vsetky typy pripojenia!!! Aj DSL, aj Wifi, proste vsetko... A je aj pekne po slovensky. A obsahuje este velmi velke mnozstvo dolezitych funkcii - pozrite na ich stranke www.conmet.cz
rooobert.j
17.03.08,11:03
Existujú rôzne programy, ktoré počítajú, koľko dát stiahneš a odošleš. Skús sa pohrabať trochu na stahuj.cz / kategória internet a sítě / měření připojení
Hodil by som aj odkaz, ale píše mi, že url môžem posielať až keď budem mať viac ako 15 príspevkov :-)
rakerian
18.03.08,06:38
Vrátim sa k pôvodnej téme tohto príspevku, (čo všetko sa započítava do sťahovaných dát ), konkrétne k harniu flashových hier.

Je jedno či takúto hru hráte 5 minút alebo hodinu. Hra vo flashi je vyrobená ako jeden súbor, ktorý sa pri načítaní stránky natiahne do cache pamäte a neťahá sa ďalej z internetu. Ak však naďalej surfujte po stránkach kde sú flash hry, tak to samozrejme naďalej ťahá dáta, ktoré sa započítavajú do objemu.
Dá sa s tým tak trochu vybabrať a to tým spôsobom, že pokiaľ si otvoríte stránku s flash hrou, ktorá sa natiahne týmto do cache, máte tú hru v podstate v PC a nepotrebujete už ďalej byť pripojení k internetu. Ten, kto sa trochu vyzná v PC a ukladaní súborov na disku vie, že cache pamäť, teda dočasné ukladanie súborov je v adresári Temporary Interent Files, v ktorom sa dá cez jednoduché vyhľadávanie v napr. v Total commanderi nájsť súbor s flash hrou, ktorú potom stačí spustiť.

Ešte by som chcel upozorniť aj na to, že stačí ak sa modemom alebo hoci aj tým, že ste pripojený na nejaký router, pripojíte k internetu, tak nemusíte ani len otvoriť žiadnu stránku a aj tak váš počítač vykonáva komunikáciu so sieťou a aj to sa započítava do prenosu dát. Je to síce len "smiešnych" pár kB, ale za mesiac sa nazbiera aj pár MB...