Luba29
11.03.08,10:21
Dobrý deň.

Chcela by som Vás poprosiť o radu. Priateľovi bola zle vyplatená mzda ze November, December, Januar, teda bola mu vyplatena za kazdy mesiac len priblizne polovica. Po upozorneni mzdovej účtovníčky mu bolo povedané že do konca februára sa to opraví a peniaze mu doplatia. K dnešnému dňu sa tak nestalo. Môžete mi prosím niekto poradiť ako postupovať a či môže podať výpoveď okamžitú . ďakujem veľmi pekne Prajem pekný deň:)
Tweety
11.03.08,09:24
Dobrý deň.

Chcela by som Vás poprosiť o radu. Priateľovi bola zle vyplatená mzda ze November, December, Januar, teda bola mu vyplatena za kazdy mesiac len priblizne polovica. Po upozorneni mzdovej účtovníčky mu bolo povedané že do konca februára sa to opraví a peniaze mu doplatia. K dnešnému dňu sa tak nestalo. Môžete mi prosím niekto poradiť ako postupovať a či môže podať výpoveď okamžitú . ďakujem veľmi pekne Prajem pekný deň:)
ZA tú januárovu si ešte v lehote do 15 dní po uplynutí splatnosti podľa §69 na okamžité skončenie PP, ale tie predch. si už dobu na podanie premeškal.
krulica
11.03.08,09:28
samozrejme môže podať okamžitú výpoveď, podľa zákona ka nemá vyplatenú mzdu res. akékeľvek náhrady mzdy napr. cestovné, môže podať zamestnávateľovi okamžitú výpoveď podľa paragrafu 69 zákona č. 311/2001 Zákonníka práce......písmeno b) ktorý znie - zamestnávateľ mu nevyplatil mzdu, náhradu mzdy, cestovné náhrady, náhradu za pracovnú pohotovosť,

náhradu príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti
zamestnanca alebo ich časť do 15 dní po
uplynutí ich splatnosti
Luba29
11.03.08,09:39
Má nárok aj na niejaké odskodne alebo tak?
Luba29
11.03.08,09:39
inak dakujem velmi pekne za odpoveď.
Luba29
11.03.08,09:43
este jedna otazocka ako je to myslené tym ze lehotu uz premeskal
Danila
11.03.08,09:52
este jedna otazocka ako je to myslené tym ze lehotu uz premeskalV zmysle §-69 odst.3 môžeš okamžite zrušiť PP v lehote do jedného mesiaca, keď si sa o dôvode dozvedela.