Janka 24
11.03.08,10:39
chcela by som v mojej kupelni trosku vylepsit vzhľad, ako podlaha su dlazdice, ktore by som vsak nechcela menit ale chcem vediet ci su dake natery na dlazdice. Gumu nechcem davat aby mi pod nu netiekla voda a tak, poradte ak viete dakujem
Chobot
11.03.08,09:42
chcela by som v mojej kupelni trosku vylepsit vzhľad, ako podlaha su dlazdice, ktore by som vsak nechcela menit ale chcem vediet ci su dake natery na dlazdice. Gumu nechcem davat aby mi pod nu netiekla voda a tak, poradte ak viete dakujem

Samotná dlaždica má svoju glazúru, preto neviem o tom, že by niekto natieral dlaždice. Meniť ich nemusíš, môžeš priamo na tie staré nalepiť nové. Síce to trochu zdvihne podlahu, ale tých 1-2 cm nebudú tragické.
Janka 24
11.03.08,09:45
to ma nenapadlo ale celkom dobry napad, ale budu mat dobru pevnost? hlavne ked tam je pracka ,,stare su kvalitne, drzia uz 25 rokov, to mi treba asi aj riadneho odbornika, chobot dakujem za rychlu odpoved
Chobot
11.03.08,10:00
to ma nenapadlo ale celkom dobry napad, ale budu mat dobru pevnost? hlavne ked tam je pracka ,,stare su kvalitne, drzia uz 25 rokov, to mi treba asi aj riadneho odbornika, chobot dakujem za rychlu odpoved

Keď tie spodné dobre držia, ak sa dobre nalepia vrchné, tak nie je problém. Na spodné dlaždice sa stavebné lepidlo chytí dobre.

Hlavne aby ten odborník naniesol lepidlo na celú plochu, nie len na pár bodov kachličky, lebo inak sa môže zlomiť.
zuzik29
11.03.08,12:15
ja mam podobny problem, ale mam neglazovanu dlazbu, je relativne nova, ale zle sa cisti, tak by som ju chcela natriet nejakou farbou ak niekto vie, budem vdačna. Myslim ze na neglazovanu by niečo mohlo byť???
Chobot
11.03.08,12:38
ja mam podobny problem, ale mam neglazovanu dlazbu, je relativne nova, ale zle sa cisti, tak by som ju chcela natriet nejakou farbou ak niekto vie, budem vdačna. Myslim ze na neglazovanu by niečo mohlo byť???

Žiadna farba nie je tak tvrdá, aby odolávala pochôdznosti. Skôr či neskôr sa tá farba ošúcha. Jedine, že by si použila epoxydovú živicu, ale musela by to byť hrubšia vrstva a na celú plochu. Natierať každú dlaždicu osobitne je strašná robota.
JaDo
14.03.08,21:08
zuzik 29 - ja mám podobný problém v predsieni.
Pokúsila som sa niekoľko dlaždíc so zlou glazúrou natrieť priesvitným lakom. Po čase ten lak ožĺtol a naviac sa zodiera.

Rada by som použila radu Chobota, pretože mám na tej dlažbe veľkú vstavanú skriňu a neviem ako by sme odsekali dlažbu pri nej.
Žiaľ, dlažba nie je veľmi kvalitne položená (mierne nerovná a sem tam pri našliapnutí citíť pohyb) a tak sa na ňu asi nebude dať položiť ďalšia vrstva.
poular
17.03.08,08:59
Ja som to robil v kupelni takto. Nalepil som novu dlazbu, na staru. Natrel som tu povodnu nejakym "sajrajtom", a na to potom ide lepidlo-to musi byt kvalitne, dlazba na dlazbu, tu sa setrit nevyplati, a drzi to uplne super.Daju sa pekne vyrovnat aj nerovnosti...
Luboš 7
18.03.08,10:57
Poular Ti radí dobre ale ten sajrajt sa volá penetračný náter a potom už len uložiť novú dlažbu,nechať zaschnúť a vyspárovať dilatačné spáry a môžeš si novú dlažbu dlhé roky užívať.
JaDo
19.03.08,20:25
Dobré rady.
Podobná otázka - je možné nalepiť dlažbu na "gumu", pokiaľ je prilepená po celej ploche?
Zospodu má filc a na betónu pevne drží.
padro
19.03.08,20:44
Dobré rady.
Podobná otázka - je možné nalepiť dlažbu na "gumu", pokiaľ je prilepená po celej ploche?
Zospodu má filc a na betónu pevne drží.
:eek::eek: na tej gume by to lepidlo asi nedrzalo
Chobot
20.03.08,06:20
Dobré rady.
Podobná otázka - je možné nalepiť dlažbu na "gumu", pokiaľ je prilepená po celej ploche?
Zospodu má filc a na betónu pevne drží.

Teoreticky áno, ale nesmelo by to byť stavebné lepidlo, to by na gumu nechytilo. Musel by si použiť silikónové lepidlo, a to by sa ti sakramentsky predražilo. Druhá vec je, že tá guma je pružná, tak by sa ti dlažba trochu pri zaťažení hýbala a špárovacia hmota by a rozdrobila.

Nedoporučujem lepiť na gumu, najmä keď má ešte na spodku filc. Dlažba potrebuje pevný podklad.
poular
24.03.08,19:57
Dobré rady.
Podobná otázka - je možné nalepiť dlažbu na "gumu", pokiaľ je prilepená po celej ploche?
Zospodu má filc a na betónu pevne drží.

Neodporúčam v žiadnom prípade.Ak tam je guma,a je prilepená,treba ju zoškrabať dolu.Nelep na to nič, lebo guma-lepidlo-dlažba-ti NIKDY nebude dobre držat.Gumu musis dať preč a potom ten sajrajtik -penetračný náter(presne:))!!
Držím palce!!
beallue
06.07.09,13:50
ja mám tiež problém z dlažbou v kúpelní. Na spodu sú drevené dosky na nich certris + sieťka a flexi kléber a potom dlažba. začala mi vypadávať špárovačka a nakoniec sa dali lahko vybrať všetky dlaždice. Sú zo spodu úplene čisté ako keby ich kléber ani vôbec nikdy nedržal. neviem čo teraz s tým robiť. pozerala som plávajúcu podlahu do kúpelne ale nič moc a cena dosť vysoká. Radšej by som sa vrátila späť ku dlažbe. Neviem či to znovu skúsiť nalepiť alebo použiť silikonové lepidlo.:confused: