Calinka
11.03.08,10:56
Ahojte, chcela by som sa spýtať ohľadom ročného zúčtovania dane v Money S3. Urobila som ho bez problémov, len neviem, ako zúčtovať preplatok z RZD so záväzkom, ktorý mi vyšiel z miezd. :o
Ľuba
11.03.08,13:50
Pri zaúčtovaní miezd Ti automaticky odpočíta v záväzkovom doklade preplatky dane, pokiaľ ich máš dobre zadané vo výplatách.
Calinka
14.03.08,11:48
Tak to to mám asi zadané v zlej kolónke :(. Kde to má byť, prosím, správne?
Calinka
17.03.08,13:23
nikto sa nado mnou nezľutuje? :(
Atreides
17.03.08,15:52
Karta mzdy, vyuctovanie zamestnanec, pole uplne vlavo dole (preplatok/nedoplatok).
Alexa.k
17.03.08,15:56
Ahojte, chcela by som sa spýtať ohľadom ročného zúčtovania dane v Money S3. Urobila som ho bez problémov, len neviem, ako zúčtovať preplatok z RZD so záväzkom, ktorý mi vyšiel z miezd. :o

Ak som dobre pochopila hovoríš o zaučtovaní priamo v účtovníctve ...
Ak účtuješ mzdy cez ostatné záväzky tak účtuješ pridáš doklad-vyplníš formálne znaky-pridáš rozúčtovaciu položku - zaúčtuješ preddavok, pridáš položku-zaúčtuješ preplatok s mínusom, nedoplatok plusom-prípadne jednotlivé RZD rozúčtuješ na samostatné účty ak máš rozšírenú anal.

ak som nepochopila a chcela si - ako vysporiadaš daň RZD v mzde - tak postupuješ takto - pridáš kartu mzdy, edituješ všetky veci ako obyčajne, potom na záložke Vyúčt. zamestnanec ľavý stlpec úplne dole nedoplatok / preplatok vysporiadaš daň RZD

...ak si chcela niečo úplne iné tak povedz, trápim sa MONEY S3 už 7 rokov, možno ti budem vedieť poradiť... Alexa
Calinka
19.03.08,08:05
Obom vám moc ďakujem za odpovede :)

Zapísala som preplatky na kartách do kolonky "Nedoplatok/preplatok". Vystavilo mi to záväzkový doklad s mínusovou sumou (záväzok - RZD).

V ďalších mesiacoch budem robiť zápočty k tomuto dokladu?

"Ak som dobre pochopila hovoríš o zaučtovaní priamo v účtovníctve ...
Ak účtuješ mzdy cez ostatné záväzky tak účtuješ pridáš doklad-vyplníš formálne znaky-pridáš rozúčtovaciu položku - zaúčtuješ preddavok, pridáš položku-zaúčtuješ preplatok s mínusom, nedoplatok plusom-prípadne jednotlivé RZD rozúčtuješ na samostatné účty ak máš rozšírenú anal."

asi mi niekto stojí na kábly, ale toto som vôbec nepochopila :o. Môžeš mi to prosím, vysvetliť trochu viac "polopaticky"?
Alexa.k
20.03.08,00:18
V ďalších mesiacoch budem robiť zápočty k tomuto dokladu?
Áno, ak máš nastavené automatické zaúčtovanie miezd vytvára ti doklady automaticky podľa nastavení. Potom preplatky započítaš s preddavkami na daň.

Ak účtuješ mzdy cez ostatné záväzky tak účtuješ pridáš doklad toto je ak nemáš nastavené automatické zaučtovanie
-vyplníš formálne znaky ...VS, adresa ...
-pridáš rozúčtovaciu položku ...pre rýchle zaúčtovanie položiek ktoré nepoužívaš často si nemusíš robiť predkontácie, v ľavom dolnom rohu máš okienko s roletkou položka normálna/rozúčtovacia... účtuješ priamo z osnovy
-zaúčtuješ preddavok ... ja účtujem v jednom doklade preddavok aj RZD aby som si ušetrila jeden zápočet ... aj v prehľade to máš uvedené v jednom mesiaci, ale aj účtovanie v dvoch dokladoch je OK
-zaúčtuješ preplatok s mínusom, nedoplatok plusom ... viď predošlé
-prípadne jednotlivé RZD rozúčtuješ na samostatné účty ak máš rozšírenú anal. ... niektoré firmy majú analytické účty na každého zamestnanca, ak máš viac ako 10 zamestnancov a neúčtuješ len mzdy je to malá samovražda, ale je to super na prehľad a aj chyba zaúčtovania sa hľadá ľahšie...

asi mi niekto stojí na kábly, ale toto som vôbec nepochopila :o. Môžeš mi to prosím, vysvetliť trochu viac "polopaticky"?
... nemyslím si že ti niekto stojí na kábly ... málo báb pozná všetky veci čo program ponúka... pracujem s ním už dlho a stále nájdem niečo nové ...
Pru
22.03.08,19:47
ahojte, môže mi niekto poradiť, dala som si vytlačiť ročné zúčtovanie preddavkov na daň, ale ručne som ho upravila, lebo robím len od pol roka, tak som dorátala- r. 0-hrubé mzdy a poistné, r. 1 - čisté mzdy, na daňovníka mi zostáva 95.616. Ale potom mi zdaniteľnú mzdu hodilo mínusom, je to dobre, nemá tam byť nula? ďakujem
Ľuba
24.03.08,14:18
Pokiaľ nepracoval celý rok, je to možné.
Pru
27.03.08,08:29
pracovala celý rok, ale s minimálnou mzdou: takže pol rok som si nazrátavala, polrok mám v počítači, vyšlo mi : r. 0 úhrn príjmov hrubých 92863, povinné poistné 12453= základ dane 80410, nezd.čiast. 95616, r. 3 zdaniteľná mzda mínus 15.206,-, len to som chcela, či je to dobre a či by tam nemala byť potom nula? ďakujem pekne