KvetkaK
11.03.08,11:26
Ahojte poraďáci,
chcem sa spýtať skúsenejších, čo robia s Alfou, že kde môže byť problém, keď si spustím kontrolu účtovníctva, že mi tam naskočí strašne veľa chýb a som si istá, že tam nemajú byť napr. skoro všetky odoslané faktúry mi píše že nie sú zaevidované v evidencii pohľadávok. A evidenciu mám uplne v poriadku, práve som si ju vytlačila. Ešte doplním, že sa jedná o rok 2006. Nahlásila sa mi daňová kontrola a tak popri tlačení zostáv, som si skúsila spustiť aj kontrolu a zrazu toľko chýb. :confused: Nerozumiem tomu.
Stretol sa s tým už niekto? Čím sa to mohlo stať?
KvetkaK
11.03.08,10:55
Posúvam....
zuhl
11.03.08,11:10
S tým som sa ešte nestretla, lebo po každom roku si všetko vytlačím. A nemohlo by to mať niečo spoločné s novými verziami, že potom v starých verziách to hlási chyby?
KvetkaK
11.03.08,11:30
S tým som sa ešte nestretla, lebo po každom roku si všetko vytlačím. A nemohlo by to mať niečo spoločné s novými verziami, že potom v starých verziách to hlási chyby?
Aj mňa to napadlo. Ja som si niektoré veci hneď nevytlačila, preto až teraz. :rolleyes:
zuhl
11.03.08,11:35
Skús zavolať do Krosu.
Manual
11.03.08,13:01
Ahojte poraďáci,
chcem sa spýtať skúsenejších, čo robia s Alfou, že kde môže byť problém, keď si spustím kontrolu účtovníctva, že mi tam naskočí strašne veľa chýb a som si istá, že tam nemajú byť napr. skoro všetky odoslané faktúry mi píše že nie sú zaevidované v evidencii pohľadávok. A evidenciu mám uplne v poriadku, práve som si ju vytlačila. Ešte doplním, že sa jedná o rok 2006. Nahlásila sa mi daňová kontrola a tak popri tlačení zostáv, som si skúsila spustiť aj kontrolu a zrazu toľko chýb. :confused: Nerozumiem tomu.
Stretol sa s tým už niekto? Čím sa to mohlo stať?
Ak nemáš nainštalovanú Verziu 14.10, tak ti to hlási túto chybu, hoci to máš všetko OK. Až verzia 14.10 to odstránila, stiahni si ju a malo by to byť OK.
KvetkaK
11.03.08,14:23
Ak nemáš nainštalovanú Verziu 14.10, tak ti to hlási túto chybu, hoci to máš všetko OK. Až verzia 14.10 to odstránila, stiahni si ju a malo by to byť OK.
Ďakujem za radu, ale ja mám už nainštalovanú túto verziu.:rolleyes:
Manual
11.03.08,14:33
Ďakujem za radu, ale ja mám už nainštalovanú túto verziu.:rolleyes:
Mne tú chybu pri tejto verzii už nevykazuje, predtým áno, tak len volať Kros, kde je problémik....
Alena_ke
11.03.08,14:47
Ahojte poraďáci,
chcem sa spýtať skúsenejších, čo robia s Alfou, že kde môže byť problém, keď si spustím kontrolu účtovníctva, že mi tam naskočí strašne veľa chýb a som si istá, že tam nemajú byť napr. skoro všetky odoslané faktúry mi píše že nie sú zaevidované v evidencii pohľadávok. A evidenciu mám uplne v poriadku, práve som si ju vytlačila. Ešte doplním, že sa jedná o rok 2006. Nahlásila sa mi daňová kontrola a tak popri tlačení zostáv, som si skúsila spustiť aj kontrolu a zrazu toľko chýb. :confused: Nerozumiem tomu.
Stretol sa s tým už niekto? Čím sa to mohlo stať?
Neviem či vystavuješ OF priamo v ALFE - ak áno, potom pri zápise sa program pýta, či vystavenú OF zapísať do ev. pohľadávok - ak dáš vždy "ÁNO", potom Ti to musí sedieť bez hlásenia o chybe cez "kontrolu".
Ak iba nahadzuješ už hotové OF, tak ich nahadzuj priamo do evidencie pohľadávok a pri spustení kontroly si
Vypni kontrolu "Fakturácia a náväznosti" (zruš zaškrtnuté políčko).