Kaja.K
11.03.08,12:41
Mám pokyn fakturovať českej firme službu, pri ktorej by bol za normálnych okolností prenos podľa § 15 odst. 7 a 8, ibaže som zistila, že tá česká firma má na Slovensku organizačnú zložku registrovanú pre DPH na SR.
Som povinná fakturovať tejto org. zložke (samozrejme tým pádom so slovenskou dańou) alebo českej firme s prenosom?
Danila
11.03.08,11:59
Mám pokyn fakturovať českej firme službu, pri ktorej by bol za normálnych okolností prenos podľa § 15 odst. 7 a 8, ibaže som zistila, že tá česká firma má na Slovensku organizačnú zložku registrovanú pre DPH na SR.
Som povinná fakturovať tejto org. zložke (samozrejme tým pádom so slovenskou dańou) alebo českej firme s prenosom?Si povinná faktúrovať tomu subjektu, ktorému si poskytla plnenie.:)
Kaja.K
11.03.08,12:36
Ale organizačná zložka podáva do svojho dańového priznania na SK všetky plnenia, ktoré sa týkajú ekonomickej činnosti zahraničnej právnickej osoby vykonávanej v tuzemsku...

z toho mi vyplýva, že mám fakturovať organizačnej zložke s 19% daňou, len sa potrebujem uistiť :confused:
certik
13.10.08,16:34
Ahojte, potrebujem poradiť. Slovenská sro, platca DPH, si zriadila organizačnú zložku v ČR. Táto o.z. fakturuje zriaďovateľovi výrobu a dodanie bilboardov /tieto používa zriadovateľ na dalšie plnenie v SR/. Faktúru vystavila oz s DPH. Účtovanie o.z. je pre mna nové a neviem s istotou či je účtovanie DPH v tomto prípade správne.
Tiež za právne služby spojené so založením o.z. v ČR vyfakturovala o.z. faktúru zriaďovateľovi s DPH.

Nie som si istá či v tomto prípade pozerám na zriaďovateľa a org.zložku ako dve rôzne firmy a postupujem pri DPH štandardne.
Ďakujem
Ing. Pavol Zúber
18.11.08,10:06
Mne prišla fa od firmy ktorá má sídlo v rakúsku ale má pridelené IČDPH na Slovensku. Faktúra je vystavená v sk aj DPH. Môžem si odpočítať DPH?
Tweety
18.11.08,10:10
Mne prišla fa od firmy ktorá má sídlo v rakúsku ale má pridelené IČDPH na Slovensku. Faktúra je vystavená v sk aj DPH. Môžem si odpočítať DPH?
V tom prípade postupuješ rovnako, ako pri tuzemskej faktúre.
Vladimír Ozimý
18.11.08,10:27
Ale organizačná zložka podáva do svojho dańového priznania na SK všetky plnenia, ktoré sa týkajú ekonomickej činnosti zahraničnej právnickej osoby vykonávanej v tuzemsku...

z toho mi vyplýva, že mám fakturovať organizačnej zložke s 19% daňou, len sa potrebujem uistiť :confused:

ano uvažujete správne. My máme jednoznačne zadefinované miesto dodania pre zahraničné osoby v § 15 ods. 7 zákona o DPH. Ak je dodaná pre jej organizačnú zložku to znamená že miesto dodania je tuzemsko. V takom prípade vy ako platiteľ DPH ste povinný vystaviť faktúru s DPH a odviesť daň