jarabica
22.03.05,16:06
dobry den, vie mi niekto poradit? :confused:
sme platitel DPH, objednali sme si predplatne casopisu zo zahranicia... ako budem zdanovat dodavku? casopis ma prist v priebehu roku 12x, predpokladam, ze postou. rozmyslala som, ze budem postupovat podla § 19 (3) - opakovane dodanie tovaru pocas trvania zmluvy... ale zmluva uzatvorena nie je. resp. povazuje sa dodavka casopisov za tovar...
dakujem.
Helenah
22.03.05,16:17
Dodávka časopisov je tovar.Určite skôr než ti začnú posielať časopis ti pošlú faktúru.Takže, keď ti príde faktúra,tak budeš postupovať ako pri iných plneniach z EÚ.Aspoň si myslím, že pod zahraničím si myslela EÚ.Príjemné popoludnie
jarabica
24.03.05,13:42
dakujem, ale ide mi skor o to... casopis je teda tovar z EU a mozem pouzit § 19 (3) - opakovane dodanie tovaru "pocas trvania zmluvy" - ked zmluva uzatvorena nie je, casopis nam bude faktrovany... myslim si, ze pri nakupe akehokolvek tovaru, aj ked na zaklade objednavky, akokeby som zmluvu uzatvarala...
alebo mam zdanovat kazdu jednu dodavku caspisu osobitne?
Helenah
24.03.05,14:06
Samozdanenie robíš na základe dod. faktúry.Neviem,či ti budú každú zásielku časopisu faktúrovať zvlašť alebo ti vyfaktúrujú určitý počet exemplárov a potom ti ich budú posielať.Ale v každom prípade vychádzaj z dod. faktúry.