Michelle22
11.03.08,13:19
Pekný deň prajem,chcem Vás poprosiť o radu: koľko percent z faktúry súkromnej pevnej linky si môže uplatniť živnostník do výdavkov?Ďakujem.
zuhl
11.03.08,12:21
No ja som mala kontroly na dve firmy, v jednej sme sa dohodli na 70% a v druhej na 5O%, lebo tam bol aj internet.
Petra29
11.03.08,12:24
Pekný deň prajem,chcem Vás poprosiť o radu: koľko percent z faktúry súkromnej pevnej linky si môže uplatniť živnostník do výdavkov?Ďakujem.
Nikde sa nedočítaš "koľko %", živnostník si môže uplatniť daňové výdavky v preukázateľnej výške, či to bude 10 alebo 100%, ak to vie zdôvodniť a podložiť, napr. podrobnpou evidenciou výpisov.
Michelle22
11.03.08,12:31
Ok, on má aj internet tak môže 70%?
zuhl
11.03.08,12:34
To sa naozaj nikde nedočítač ako píše Petra, tieto percentá mi stanovili na DÚ pri kontrole(samozrejme pokutu dali), takže každý DÚ sa na to inak pozerá, oni tvrdia že to je ich interná smernica(ktorú samozrejme nikto nikdy nevidel).
Jana Acsová
11.03.08,12:38
Ok, on má aj internet tak môže 70%?Petra29 to napísala pekne. % sa nedozviete. Môže to byť aj 0 aj 100 %. Záleží na preukázaní, možnosti dokladovania služobného použitia a so zreteľom na Váš predmet činnosti. Čiže záleží na tom, ako ho naozaj používate. Spravidla si každý podnikateľ vie obhájiť %, ktoré je postavené na reálnych východiskách.
berry
11.03.08,12:43
My dávame 100% a pri kontrole sme s tým nemali problém. Mali sme aj pri mobiloch 100% a ani pol slova nepovedali. Ale mala som známu ktorá bola na kontrole a jej veľkú časť z toho vyhodili.
Tak to záleží aj ako sa na DÚ vyspia .
Jana Acsová
11.03.08,12:48
My dávame 100% a pri kontrole sme s tým nemali problém. Mali sme aj pri mobiloch 100% a ani pol slova nepovedali. Ale mala som známu ktorá bola na kontrole a jej veľkú časť z toho vyhodili.
Tak to záleží aj ako sa na DÚ vyspia .Zo skúsenosti viem, že je to skôr o argumentoch podnikateľa. Ak sa má niečo preukázať, tak dokazuje podnikateľ. Ak niečo nie je uznané ako daňový výdavok tak spravidla:
- chýbajú dôkazy,
- chýbajú argumenty,
- výdavok naozaj nesúvisí s podnikaním v plnej výške.
Ak subjekt preukáže 100 % použitie nie je problém ho uznať. Ale výdavok preukazuje vždy daňovník. Nie kontrola.
kukučka
11.03.08,13:01
My dávame 100% a pri kontrole sme s tým nemali problém. Mali sme aj pri mobiloch 100% a ani pol slova nepovedali. Ale mala som známu ktorá bola na kontrole a jej veľkú časť z toho vyhodili.
Tak to záleží aj ako sa na DÚ vyspia .

a možno tvoja známa bola zle vyspatá a nedokázala si výdavky zdokladovať či obhájiť ;)
Michelle22
11.03.08,13:15
Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem.Tiež som mala z toho hlavu v smútku. Ešte raz vďaka ste zlatí.