Jana2004
22.03.05,16:12
Klientovi účtuijúcemu v JU odobrali z dôvodu neplatenia splátok v roku 2004 predmet leasingu - nákladné auto zakúpené v roku 2003. Neviete prosím niekto, ako to zaúčtovať a čo dať do daní ako pripočítateľnú položku? A čo s DPH, ktorú uplatňoval? Prosíííííííííííííím aspoň náznakom, čo s tým?
Jana2004
25.03.05,21:01
Moja otázka padla do zabudnutia, nenájde sa nikto, kto by podobný prípad už riešil? Ďakujem za akýkoľvek náznak riešenia.
ondrejvla
25.03.05,21:52
Moja otázka padla do zabudnutia, nenájde sa nikto, kto by podobný prípad už riešil? Ďakujem za akýkoľvek náznak riešenia.
No Janka, ja som ešte chvalabohu tento prípad nemala. Viem, že sa v tom voľačo menilo, ale priznám sa, keď som to nepotrebovala, tak som sa tým ani veľmi nezaoberala: Ak sa k tomu dostanem počas VN, pozriem a odpoviem. Nechcem ťa zavádzať, radšej si to najskôr pozriem.
Jana2004
25.03.05,22:05
Ďakujem už aj za ten náznak, že možno sa k tomu dostaneš. Predpokladám, že DPH musí vrátiť aj za minulý rok a uhradený leasing do času odobratia PL dať do pripočítateľných položiek, ale nie som si veľmi istá. Veľmi by som privítala radu.
ondrejvla
25.03.05,22:55
Zatiaľ, čo som hľadal v dostupných materiáloch, nič som k tomu nenašla. Nikde som neobjavila výraz odobratie predmetu leasingu. Asi to už ani nevnímam, kuknem neskôr, alebo možno niekto z tu prítomných a ponocujúcich Poraďákov mal tú skúsenosť a dá svoju radu.
ondrejvla
26.03.05,20:18
Janka, neviem, či si ojedinelý prípad, ale čo som zatiaľ hľadala, nenašla som nič k podobnému problému. Budem ešte hľadať, ale vieš aj rodina chce svoje, aj návštevy sa hlásia.. Ale budem sa snažiť, sľubujem.
Zuziana
28.03.05,16:22
Upravuješ rok, v ktorom došlo k porušeniu LZ. Zvyšuješ základ dane o rozdiel medzi odpismi vypočítanými podľa § 26 ods.8 a odpismi vypočítanými podľa § 27 alebo 28 tohto zákona za celú dobu trvania prenájmu.
ondrejvla
28.03.05,16:25
To som našal, že musí upraviť základ dane, len som nenašla, ako s DPH? Našla si niečo bližšie, aby sme jej mohli pomôcť?! Ja som prelistovala všetky "Dane a účtovníctvo pre každého" medzi návštevami, ale nikde som nenašla, čo s DPH?!
Zuziana
28.03.05,16:36
Uf, DPH momentálne neviem, ale tá asi teraz až tak netlačí. To sa dá vyriešiť asi aj v apríli??????
ondrejvla
28.03.05,16:40
Uf, DPH momentálne neviem, ale tá asi teraz až tak netlačí. To sa dá vyriešiť asi aj v apríli??????
No, to teda neviem, keď to má za minulý rok! Bude určite musieť podať dodatočné DP DPH! Mám pocit, že si nemôže odpočítať ani tam, resp., že musí upraviť DPH, nakoľko vedel o tom, že nie je platobne schopný a DPH tam v tom prípade nie je nárokom.
Jana2004
28.03.05,18:06
Poraďáčky,ďakujem veľmi pekne, takto som to aj riešila, dokonca ani tú DPH som mu neuplatnila, len ide mi o to, či netreba ku dňu odobratia PL doriešiť DPH tak, že ju vráti aj za minulý rok, teda rok 2003, ale máte pravdu, to postačí aj v apríli, keď mu to vydržalo toľko. Ste super, ďakujem ešte raz, že ste sa môjmu problému toľko venovali.
Richard
18.04.05,13:13
V mene ondrejvla prikladám dokumet k tejto téme.
Zita5
18.04.05,13:41
Kde je ten dokument?
účtovník 007
18.04.05,15:03
Poraďáčky,ďakujem veľmi pekne, takto som to aj riešila, dokonca ani tú DPH som mu neuplatnila, len ide mi o to, či netreba ku dňu odobratia PL doriešiť DPH tak, že ju vráti aj za minulý rok, teda rok 2003, ale máte pravdu, to postačí aj v apríli, keď mu to vydržalo toľko. Ste super, ďakujem ešte raz, že ste sa môjmu problému toľko venovali.
Milá Jana 2004, nám odobrali predmet leasingu niekoľko krát, ale išlo o osobný automobil. Takže s DPH som nemala problém.Môj názor je, že v až do doby odobratia PL-predmetu leasingu si mala nárok na odpočet DPH, nakoľko je daňovým dokladom pre Teba splátkový kalendár. podľa platného zákona o DPH nie je podmienkou DPH mať zaplatenú. PL bol používaný v súvislosti s podnikaním. Chcem Ťa však upozorniť na porušenie Zákona odani z príjmov konkrétne §17 ods.26 a,b. Nezabudni na to pri výpočte základu dane
ondrejvla
18.04.05,16:30
Kde je ten dokument?Nakoľko sa mi nedal pripojiť, zaslala som ho Richardovi, ale asi stroskotal tak ako ja. Ja som ho už zaslala e-mailom Jane2004, a tá mi už cez SS aj poďakovala. Ak máte niekto tento problém, zašlite mi e-mailovú adresu, zašlem vám ho vypracovaný veľmi ochotne.
Vlasta
Jana2004
18.04.05,16:50
Ešte raz všetkým ďakujem za príspevky.
Richard
19.04.05,08:44
Už som to tam nahral nanovo, takže o pár príspevkov vyššie to je.
Robil som to na rýchlo a nevšimol som si, že to nebol word ale rtf súbor, ktorý nie je podporovaný.
Bolo to treba iba uložiť ako word a už to šlo....