T1971
11.03.08,13:47
Od februára 2007 mám podnikateľský účet na ktorý mi raz mesačne príde
fakrúrovaná platba a odchádza odtiaľ zdravotné poistenie(od leta aj soc.).
Uvažujem nad zrušením účtu kôli poplatkom.Máme osobný účet (na manžela,ale môžem disponovať s účtom).Chcela by som vedieť, či ho môžem používať aj na podnikateľské účely a či treba zmenu účtu niekde nahlásiť.
Výdavky účtujem paušálne. Dakujem.
liba2
11.03.08,12:48
podnikateľský účet
súkromný účet
pepolko
14.03.08,19:12
podnikateľ je povinný mať podnikateľský účet, aby mohol dokladovať výšku svojich príjmov. Tento účet musí do 8 dní nahlásiť na Daňový úrad, taktiež zmenu účtu, ale v rámci podnikateľského, nie transformáciu na súkromný
rudoex
14.03.08,20:15
Nemusi mat podnikatelsky ucet moze byt osobny ale musi ho nahlasit.Ziadny zakon to neprikazuje to len banky aby mali vetsie zisky.
Zoltán Kovács
14.03.08,20:19
podnikateľ je povinný mať podnikateľský účet, aby mohol dokladovať výšku svojich príjmov. Tento účet musí do 8 dní nahlásiť na Daňový úrad, taktiež zmenu účtu, ale v rámci podnikateľského, nie transformáciu na súkromný

Podnikateľský účet nie je povinný, stačí aj osobný. Ale ako účtovník odporúčam takýto osobný účet používať výlučne na platby súvisiace s podnikaním (ulahčíte nám prácu, a aj prípadnej daňovej kontrole, a nebudete musieť vysvetlovať rôzne nákupy, ktoré nesúvisia s podnikaním). Na daňový úrad sa nahlasuje zmena čísla účtu do 15 dní.
Martin Plecha
04.06.08,10:17
Práve som si založil s.r.o. Doteraz som podnikal na živnosť. Môžem na DU nahlásiť účet ktorý som používal na živnosť?
liba2
04.06.08,17:25
Práve som si založil s.r.o. Doteraz som podnikal na živnosť. Môžem na DU nahlásiť účet ktorý som používal na živnosť?NIE. Majiteľom toho účtu je Martin Plecha. Pre s.r.o. treba účet ktorého majiteľom bude s.r.o.
Tana74
12.06.08,10:47
Máme podnikateľský účet, kde nám chodia platby od klientov a my z neho platíme poplatky a faktúry.
Časť faktúr uhrádzame v hotovosti, v KČ, peniaze z podnikateľského účtu na to nevyberáme, meníme to, čo máme doma, na bežné výdavky domácnosti. Už sa nám na ňom takto nahromadila nejaká suma, ktorú potrebujeme prehodiť na súkromný účet.
Dá sa z podnikateľského účtu previezť nejaká suma na súkromný, napr. internet bankingom? Alebo bude lepšie vybrať peniaze z podn. účtu v hotovosti a vložiť ich na súkromný?
m.hladka
12.06.08,10:52
Ja osobne by som riešila túto vec hotovostným výberom z BU do pokladne. A zaúčtovať to ako dotáciu pokladne. Ďalej si to už môžeš vysporiadať podľa potreby.
Tana74
12.06.08,10:59
Ja osobne by som riešila túto vec hotovostným výberom z BU do pokladne. A zaúčtovať to ako dotáciu pokladne. Ďalej si to už môžeš vysporiadať podľa potreby.
Ďakujem