Aankaa
11.03.08,14:22
Dobrý deň,
ak mi niekto vie poradiť: Mám predstavu o určitom výrobku - viem si ho detailne predstaviť, resp. bude to obdoba niečoho čo už doma mám... S ničím podobným som sa v Európe ešte nestretla. Ak ho ponúknem napr. firme Nestlé, zaručene stúpne predajnosť určitých ich výrobkov v spojení s mojím nápadom.

Ako mám postupovať? Má niekto skúsenosti s patentmi, so zástupcami patent.spoločností?:)
Dáša_
11.03.08,16:24
Ano, mam skúsenosť s patentovymi zastupcami. Moj nazor je, ze je lepsie sa obratit na nich. Predsa len su v problematike znali, mali by ti dokazat aj resersovat, ci uz u nas podobna myslienka nie je "patentovana", ci neexistuje podobny priemyselny vzor..... Spracuju podklady k podaniu na patentovom urade.

Tie sluzby podla mna nie su az tak drahe. Za tie hodiny, co by si stravila studiom sa to podla mna oplati.
Aankaa
12.03.08,09:34
Ďakujem za radu, a ak máš skúsenosť, môžeš mi priamo odporučiť zástupcu?
supotko
17.03.08,15:23
Ahoj anka,
myslim si ze uplne najjednoduchsie (aspon nazaciatok) je zastavit sa osobne na patentovom urade v Banskej Bystrici. Su tam velmi ochotni ludia a profesionali, ktori sa vyznaju a za maly poplatok ti mozu na mieste spravit resers a poradit na koho sa mas dalej obratit.
misomiso
18.03.08,21:52
Dobrý deň,
Ak ho ponúknem napr. firme Nestlé, zaručene stúpne predajnosť určitých ich výrobkov v spojení s mojím nápadom.


Tak to teda drzim palce. Taketo mamutie firmy nie su velmi pritulne a ochotne bavit sa s individualnymi vynalezcami:)
poho31
27.03.08,11:40
Mám s tým skúsenosti. Doporučujem vyhľadať v zozname patentových zástupcov niekoho, kto ti je najbližie k miestu bydliska.
Vysvetli mu, čo konkrétne potrebuješ a on ti dopuručí spôsob ochrany, vykoná za teba rešerže, vyhotoví prihlášku a zabezpečí všetky formality miesto teba. Tento spôsob ti môže ušetriť finančné prostriedky za zle vyplnenú prihlášku, alebo predmet, ktorý už niekto má chránený. Zabezpečí ti ochranu i v zahraničí podľa tvojich požiadaviek. Registrácia patentu trvá niekoľko rokov. Rýchlejší je úžitkový vzor, ktorý je zaregistrovaný do 6 mesiacov. Poplatky za registráciu sa líšia podľa štátov, kde si predmet ochrany chceš nechať registrovať. Sú podstatne vyššie ako služba, ktorú za teba vykoná patentový zastupca. Je ich treba obnovovať spravidla po piatich rokoch. Ak je však tvoj nápad dobrý, oplatí sa ti ísť do toho.
Ešte si prečítaj presne definíciu patentu, úžitkového vzoru v zákone.( Musí to byť skutočne niečo nové, ešte nikde nepublikované)
Aankaa
27.03.08,14:58
Srdečná vďaka, pracujem už na tom.
Pekný deň.......
misomiso
27.03.08,20:13
Ostava verit, ze natrafis na slusneho pat. zastupcu, ktory (okrem toho, ze zoberie peniaze) ti vysvetli, ze kazdy patent sa da v podstate aj obist, ze domahat sa nejakej nahrady v pripade porusenia patentu na medzinarodnej urovni je nad sily mnohych firiem, nie to este jednotlivca a ze vacsina sikovnych ludi, ktori vlozili vsetky peniaze do patentu prerobili. Tiez by bolo od neho korektne, keby ta informoval, ze patentove konania v mnohych krajinach su riadene akousi specifickou mafiou, ze napr. v USA patentovy urad uz z principu odmioeta vsetky konania - (nielen patenty a uz. vzory, ale vacsinou aj ochr. znamky) zo zahranicia, aby tak nahnal love specialnej komunite patentovych zastupcov v USA. Teda scenar je asi takyto. Ty podas, urad zamietne s tym, ze ak sa chces odvolat, musis to podat cez vyhradne US pat. zastupcu. Podas cez us. Pat. zastupcu, (450 - 500 USD/hod), pride odpoved, ze je sanca, ale podanie treba este doplnit. Dalej sa donekonecna opakuju body 1 a 2, az kym ta to neprestane bavit, resp. kym nezistis, ze si naletela. Mam s tym nejake vlastne skusenosti. Napr. US pat. urad namietal rozpor nasho podania ochr. znamky kvoli eistnecii nasej vlastnej webstranky! Teda podla ich nazoru, registracia nasej znacky by kolidovala s nasou vlastnou webstrankou !!! Potom ti US pat. zastupca za 500 USD/ hod napise take kydy, ze ak mu znova zalpatis, moze tam napisat, a ze sa uvidi, ale ze je to dlhodoby proces.

V mnohych inych krajinach je to iba o malo lepsie.
aviator
18.01.09,09:22
Srdečná vďaka, pracujem už na tom.
Pekný deň.......

Ako to pokračuje? Koľko ťa to stálo, ak smiem veďieť? Riešim niečo podobné....
DJ46
02.05.12,12:20
Práve som začal pracovať na jednej svojej myšlienke, chcem si "to" dať patentovať. Musí byť osoba ktorá si chce dať niečo patentovať plnoletá??
Viete mi prosím odporučiť nejakého patentového zástupcu ktorý spĺňa podmienky ktoré napísal poho31 a misomiso?
neplánujem to predložiť zatiaľ žiadnej firme, len čoskoro to možno niekoho napadne a niekto na tom už možno pracuje. Koľko by ma to dokopy vyšlo a čo musím predložiť patentovému zástupcovi a iným ľuďom aby mi patent uznali?? Nejaké technické nákresy alebo stačí popis?