Monča
22.03.05,16:23
Čo uvádzate v riadku 01 DP typu B - rodné číslo alebo DIČ, ak ho máte pridelené? Mätie ma tam to lomítko, pritom je v pokynoch uvedené, že DIČ, ak ho máte pridelené.

Na DÚ mi povedali, ak si uplatňujem bonus na deti, ktoré ešte nechodia do školy, stačí priložiť kópiu rodného listu. V nejakých pokynoch v Hosp. novinách som čítala, že treba potvrdenie od príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživ. dieťa. Naozaj to niekde pýtajú?
Katty
22.03.05,15:33
ja som uvádzala DIČ ale boli tu rôzne názory že by mali akceptovať aj rodné číslo
Ivenka
22.03.05,15:35
Uvádzam r.č. To že podáva na B neznamená, že som živnostník. Možem mať napr.iné príjmy z prenájmu alebo predaja nehnuteľnosti.
Podávala som DP kde som si uplatňovala bonusy na deti do 6 rokov a nikto odo mňa nič nežiadal. Možno ma ešte výzvu. Nenašla som nikde aké prílohy sa majú dokladovať okrem napr.potvrdenie o ročnom vyučtovaní ak si náhodou aj zamestnaná aj SZČO
Darina1234
23.03.05,17:19
Ak je pridelene DIC na danovom priznaní typu B ho treba uviesť. Mam to potvrdene od pracovnicky danoveho uradu
babenko1
23.03.05,17:22
Presne tak, a k tým kópiam rodných listov, na strane č. 2 daň. priznania typu B je tými malinkatými písmenkami, čo tvorí prílohu DP :-)