daviiid
11.03.08,16:11
Dobry den,

Som obcanom Slovenskej rebubliky, ale zijem a pracujem v rebublike ceskej, kde mam aj prechodny pobyt. V CR som regularnym zamestnancom firmy pracujucej v IT sektore.

Chcel by som si popri tejto praci zalozit este zivnost ako vedlajsi zdroj prijmov. Najpr som si chcel zivnost zalozit v CR, ale je vedena ako remeselna, kde zial nesplnam kriteria pre jej udelenia. Na Slovensku vsak ide o zivnost volnu takze som sa nakonieco rozhodol, ze si zivnost zalozim na Slovensku a budem ju prevedzat na Slovensku a rovnako aj v Ceskej republike.

Co by ma ale hlavne zaujimalo a nebol som schopny nikde na internete najst podorbnejsie informacie je otazka ohladom platenia zdravotneho a socialneho. V CR aj SR to funguje tak, ze ak prijem z hlavneho zamestnanie prekroci 12 nasobok minima (co splnam), a v pripade, ze prijem z podnikania neprekroci cca 50 000 rocne tak tieto poplatky su limitovane. Mna by zaujimalo ako by to fungovalo, v kombinacii zivnost na SK, zamestnanec v CR ? Ako by sa pre mna zmemilo platenie socialneho a zdravotneho poistenia ?

A potom by som vas chcel poprosit, o lubovolne informacie ohladom takeho druhu podnikania, ake by to prinasalo pripadne komplikacie ? Ako by presne fungovalo platenie dani ?

Dakujem Vam za vasu pozornost a odpoved.