plastelinka
22.03.05,15:25
Dobry den,

ake doklady potrebujem od zamestnavatela pri zalozeni zivnosti popri zamestnani?

Dakujem.
Helenah
22.03.05,15:10
Predovšetkým jeho súhlas, že nemá námietky proti tvojmu podnikaniu, aby si neskôr neprišla o zamestnanie.Potom podľa toho čo budeš potrebovať na Živnost. úrade - možno potvrdenie o praxi ak to bude potrebné na vydanie ŽL.
Monica
22.03.05,18:10
Súhlas od zamestnávateľa je treba vyžiadať iba v prípade, keď je zamestnanie totožné s predmetom živnosti.
plastelinka
23.03.05,10:13
No nejako sa mi to nevidí, ja si myslím, že by som ten súhlas mal žiadať iba vtedy ak by moja podnikateľská činnosť bola rovnaká ako podnikateľská činnosť zamestnávateľa. Predsa ak som zamestnaný ako upratovačka vo firme, ktorá vyrába poklopy na kanály, a chcem si založiť živnosť s predmetom činnosti "upratovacie práce", hoc je to zamestnanie ktoré v tej firme vykonávam, tak predsa by som nemal žiadať žiadny súhlas, nie?
Helenah
23.03.05,10:48
Tá poznámka o tom súhlase od zamestnávateľa bola myslená tak, že hneď na začiatku sa treba vyhnúť prípadným neskorším problémom.Samozrejme, že záleži v akom obore by si chcela podnikať.To len aby neskôr tvoj zamestnávateľ nemal dobrý argument v ruke keby sa ťa chcel "zbaviť".Dnes totiž jeden nikdy nevie.....