ivi
22.03.05,15:38
Prosim, ma niekto skusenost so spol s r.o. s jednym spolocnikom? Jedna sa mi o schvalenie uctovnej zavierky a rozdelenie zisku - predpokladam, ze on sam nebude mat valne zhromazdenie. Staci nejaky zapis (rozhodnutie), ze to schvaluje a cisty zisk roku 2003 prevadza na nerozdeleny zist min. rokov? Ma s tym niekto skusenost? Dufam, ze ano ...
andrej_rv
22.03.05,14:51
Neviem, či je to správne, ale ja používam len taký krátky zápis. Vzor skúsim pripnúť.
Marta L
22.03.05,14:52
Ano stačí, rozhodnutie jediného spoločníka, ktorý vykonáva v zmysle Obch. zákonníka
funkciu valného zhromaždenia, že schvaľuje úct. závierku a rozdelenie zisku.
ivi
23.03.05,06:12
Dakujem velmi pekne, ste skveli ..
sway
23.03.05,06:27
Neviem, či je to správne, ale ja používam len taký krátky zápis. Vzor skúsim pripnúť.
aj ja vďaka :o !!!
lara
29.04.05,13:04
je potrebné aj to rozhodnutie jediného spoločníka zaslať do zbierky listín???? prosím
Vevey
29.04.05,13:12
je potrebné aj to rozhodnutie jediného spoločníka zaslať do zbierky listín???? prosím
Nie, iba vykaz ziskov a strat, suvaha, poznamky k uctovnej zavierke, pricom poznamky obsahuju delenie zisku.
victoria
12.12.06,13:37
Prosím,
ako mám postupovať pri vyhotovení zápisu z riadneho valného zhromaždenia, keď jediným spoločníkom sro-čky je akciová spoločnosť. Majú byť zúčastnení členovia jej dozornej rady alebo kto by sa mal zúčastniť a podpísať zápisnicu z valného zhromaždenia ? Každý z dozornej rady akciovej spoločnosti je oprávnený konať samostatne v mene spoločnosti.
Danila
12.12.06,14:07
Prosím,
ako mám postupovať pri vyhotovení zápisu z riadneho valného zhromaždenia, keď jediným spoločníkom sro-čky je akciová spoločnosť. Majú byť zúčastnení členovia jej dozornej rady alebo kto by sa mal zúčastniť a podpísať zápisnicu z valného zhromaždenia ? Každý z dozornej rady akciovej spoločnosti je oprávnený konať samostatne v mene spoločnosti.Podľa môjho názoru sa v jednoosobovej spoločnosti/ a je jedno, či je zakladeľ fyzická, alebo právnická osoba/ klasické valné zhromaždenie nekoná. Takže nemožno ani aplikovať ustanovenia Obchodného zákonníka o zvolávaní a pod. Ide o rozhodnutie jediného spoločníka, musí mať písomnú formu a musí byť jediným spoločníkom aj podpísané. Bližšie podmienky konania za spoločnosť by mali byť obsiahnuté v Zakladateľskej listine.