účtovník - junior
11.03.08,18:13
Dobrý večer, chcela by som poprosiť o radu, je možné, aby niekto pokutoval daňovníka, ktorý sa rozhodol, nezaradiť do nákladov v JU vyplatené mzdy zamestnancov za obdobie 11/07 z dôvododu nízkého základu dane, nakoľko si chce uplatniť daňový bonus a potrebuje dosiahnúť určitý základ dane..... dakujem za odpoveď.
účtovník - junior
11.03.08,20:26
prosím poradte, či je možná penalizácia, keď si neuplatní všetky preukazatelné výdavky do nákladov, v tomto prípade ide o vyplatené mzdy, je možnosť dostať pokutu za nesprávne vedenie účtovníctva
.lena.
11.03.08,21:37
Myslím že výdavky má právo si uplatiť, nie povinnosť. Ale uvažovala by som radšej napríklad o prerušení odpisov - pravdaže ak nejaké má, alebo zaradiť do hmotného majetku (nie do spotreby) aj nákupy majetku do 30 tisíc a odpisovať.. Alebo dať do VNZD úhrady nejakých faktúr - môže sa stratiť bloček a pod.
jamajka
11.03.08,21:53
Dobrý večer, chcela by som poprosiť o radu, je možné, aby niekto pokutoval daňovníka, ktorý sa rozhodol, nezaradiť do nákladov v JU vyplatené mzdy zamestnancov za obdobie 11/07 z dôvododu nízkého základu dane, nakoľko si chce uplatniť daňový bonus a potrebuje dosiahnúť určitý základ dane..... dakujem za odpoveď.


Neviem, či je to šťastné riešenie, predsa len o mzdách by sa mala viesť presná evidencia....
Nemôžeš radšej neuplatniť nejaké výdavky na réžiu? Pokiaľ samozrejme nie si platca DPH a neodpočítala si si z nich daň.
účtovník - junior
12.03.08,06:52
Dakujem, najskôr pristúpim asi k neuhradeniu fa. / z dôvodu straty dokladu/, lebo iné riešenie nevidím, nakoľko sme platci dph....takže vyradenie inych dokladov nepripada do úvahy... aj tak dakujem za názory....