evka-janekova
11.03.08,20:17
Spracúvam daň. priznanie typu A pre budúceho svokra. Na potvrdení v ľavom hornom rohu ma napísané dohoda. Teda pracoval na dohodu.
Príjmy aj daň ma napísané v riadkoch 1 - 5, teda tam kde sa píše trvalý pracovný pomer (aj zrážková daň je v riadku 5 - preddavky zrazené podľa § 35. :eek:

Ak sa nemýlim, práca na dohodu je napísaná v riadkoch 12- 14. Teda daň vyberaná zrážkou § 43.

Neviem, či som to zrozumiteľne napísala, ale trápi ma to, do ktorého riadku v DP mám preddavky napísať. Či sa riadiť potvrdením (podľa všetkého zle vypísaným(
alebo sumu preddavku napísať do riadku daň vyberaná zrážkou podľa § 43.

Ja to chcem do riadku Daň vyberaná zrážkou ale bojím sa že bude problém, keď to nebude sedieť s potvrdením.

Moc díky, ak to nepochopíte na prvý krát, skúste si to viackrát prečítať - snažila som sa to napísať, čo najzrozumiteľnešie.

DAKUJEM PEKNE

Ak môžem, tak ešte malú otázočku: Manžel bol pol roka nezamestnaný evidovaný na UP, poberal Dávku v nezamestnanosti. Od júna pracoval v zahranicí, teraz mu robím daňové a mám mu odpočítateľnú položku upraviť o dávku v nezamestanosti?
teda: 95 616 mínus dávka v nezamestnanosti? :confused:

AJ ZA TUTO ODPOVED DAKUJEM PEKNE
Andyke
11.03.08,19:34
Asi mal z tej dohody vyšší príjem ako 5000 Sk , za to je tam preddavková daň. Do DP píš údaje z Potvrdenia o zdanit. mzde od zamestnávateľa.

DP pre manžela : odpočet celých 95616. Dávku v nezamestnanosti nikde nedávaj , je to štátna sociálna dávka (nevstupuje do zdaniteľných príjmov.
m12
13.03.08,10:14
Ja mam podobný problém, ale v riadku 01 potvrdenia je suma 1823, poistné a príspevky 0, a zrazená daň je 346, ako by ste postupovali?
evka-janekova
16.03.08,12:26
Asi mal z tej dohody vyšší príjem ako 5000 Sk , za to je tam preddavková daň. Do DP píš údaje z Potvrdenia o zdanit. mzde od zamestnávateľa.

DP pre manžela : odpočet celých 95616. Dávku v nezamestnanosti nikde nedávaj , je to štátna sociálna dávka (nevstupuje do zdaniteľných príjmov.
Len chcem všetko uviest na správnu mieru. Práve som sa tu dočítala, že aj podpora v nezamestnanosti sa zahŕňa do príjmu. takze to mam odpočítať.
Pozri si aj ty Rady z porady, tam to nájdeš.
Papa
Zoltán Kovács
16.03.08,12:32
Len chcem všetko uviest na správnu mieru. Práve som sa tu dočítala, že aj podpora v nezamestnanosti sa zahŕňa do príjmu. takze to mam odpočítať.
Pozri si aj ty Rady z porady, tam to nájdeš.
Papa

Skús ešte raz pozornejšie to prečítať. To čo píšeš platí ak manželka chce uplatniť nezdaniteľnú čiastku na manžela. Vtedy sa kráti nezdaniteľná čiastka o vlastné príjmy, kam aj podpora v nezamestnanosti patrí.

Ak si daňovník uplatňuje nezdaniteľnú čiastku na seba, tak sa to nekráti o podporu v nezamestnanosti. Aby boli všetci uvedený na správnu mieru.