Dada
12.03.08,05:59
Aké máte skúsenosti s programom ABRA? Akékoľvek - pozitívne aj negatívne. Prípadne nejaké porovnanie s iným programom. Ďakujem.
Dada
13.03.08,05:51
Nikto z Vás nepozná tento program???
fajnovka
13.03.08,06:30
Ahoj
na ktorú verziu Abry sa pýtaš?
Anka
Dada
13.03.08,06:36
Neviem ešte ktorú budeme mať, ale tak všeobecne ako sa v nej robí, či ste s ňou spokojní a tak.
fajnovka
13.03.08,06:49
Do konca minulého roka som v jednej firme robila na Abre Goldke, tento rok im spustili novú verziu, ktorá vyzerá zatiaľ veľmi dobre. Kedže som "rozmaznaná" Pohodou tak mi v Abre chýbajú niektoré veci, napríklad v bankových výpisoch sa ti nezobrazuje hned aktuálny zostatok na účte, máš tam na kontrolu len sumy MD a D. Trochu nemotornejšie sú aj rôzne funkcie na vyhľadávanie.
A asi najviac mi vadila formu úhrady pohľadávok a záväzkov.
Záleží na tebe čo od softu očakávaš. Ak ho chceš viac "komfortný" pre účtovníčku tak s Pohodou sa nedá porovnať.
Anka
Dada
13.03.08,08:49
Verím, že odchádzať od Pohody bude ťažké. A ja som s Pohodou maximálne spokojná, lenže čo narobíš, šéf rozhodol, hlavne kvôli rozpočtom, skladom a vôbec, kvôli výrobe. Tak sa obávam, aby účtovníctvo klapalo dobre.
fajnovka
13.03.08,09:43
Klapať to klape. Len je to neprehľadnejšie.
Držím palce ;)
Dada
13.03.08,10:48
Klapať to klape. Len je to neprehľadnejšie.
Držím palce ;)

Máš skúsenosti aj s rozpočtami a výrobou v tomto programe?
fajnovka
13.03.08,10:58
V Abre nie, účtujem v nej veľkoobchod - sklady
Dada
13.03.08,11:34
V Abre nie, účtujem v nej veľkoobchod - sklady

Aj sklady ma zaujímajú. Keď tie sklady porovnáš so skladmi v Pohode, ako sa ti robí... Či sa tam dajú rezervačky zásob robiť.... Proste nejaké porovnanie medzi týmito dvomi programami.
zuzana v
13.03.08,11:38
Ahoj Dada. Ja robim v Abre uz niekolko rokov a som spokojna. Sice som nikdy nerobila s Pohodou, tak to neviem porovnat. Ale soft, ktory som mala predtym bol uplne strasny. Takze Abra bola u mna vykupenim..... Teraz robim v G2 a som spokojna.
Dada
13.03.08,11:44
Ahoj Dada. Ja robim v Abre uz niekolko rokov a som spokojna. Sice som nikdy nerobila s Pohodou, tak to neviem porovnat. Ale soft, ktory som mala predtym bol uplne strasny. Takze Abra bola u mna vykupenim..... Teraz robim v G2 a som spokojna.

Jasné. Keď sa prechádza z horšieho do lepšieho, tak je to o niečom inom. Lenže mi máme prejsť z lepšieho do "lepšieho" :confused: ... ufff
zuzana v
13.03.08,11:50
Tak držím palce, aby si nebola veľmi sklamaná :-)
Zuzana.Vavrova07
07.11.08,14:28
Aj sklady ma zaujímajú. Keď tie sklady porovnáš so skladmi v Pohode, ako sa ti robí... Či sa tam dajú rezervačky zásob robiť.... Proste nejaké porovnanie medzi týmito dvomi programami.
áno, rezervácie určite obsahuje. Ale zásadný rozdieľ je v tom že POHODA je špecializovaný účtovnícky SW, zatiaľ čo ABRA Gx je robustný informačný systém tzv. ERP. Väčšia firma má väčšie nároky a to čo v špecializovanom SW máte čas vyšperkovávať tak u ERP ide o previazanosť jednotlivých agiend. Ale neznamená to, že by účtovníctvo v ABRE bolo na vedľajšej koľaji ;-)