Hansa
12.03.08,07:00
Je závideniahodné, keď má človek dar reči. V každej situácii vie reagovať. Sú ľudia, ktorí najskôr musia popremýšľať a až potom reagujú.
Ale ide o to, že tí, "s darom reči" ich predbehnú, zareagujú /nech už akokoľvek/.

Ide mi o to, či máte skúsenosti s literatúrou, ktorá by dopomohla človeku vedieť sa orientovať v rôznych životných situáciách.
/V podstate sa jedná o to, že človek je OK - pracovitý, čestný, povaha vcelku dobrá. Chýba tu len určitá výrečnosť. Je jasné, že tú musí mať človek aj "v sebe"/.
lorelei
12.03.08,09:10
Su knihy na zdvihnutie sebavedomia a je velmi dolezite verit si. Takycht knih je vela aj na napr. www.eugenika.sk, alebo aj ikarus.
Fabiana
12.03.08,19:24
Je závideniahodné, keď má človek dar reči. V každej situácii vie reagovať. Sú ľudia, ktorí najskôr musia popremýšľať a až potom reagujú.
Ale ide o to, že tí, "s darom reči" ich predbehnú, zareagujú /nech už akokoľvek/.

Ide mi o to, či máte skúsenosti s literatúrou, ktorá by dopomohla človeku vedieť sa orientovať v rôznych životných situáciách.
/V podstate sa jedná o to, že človek je OK - pracovitý, čestný, povaha vcelku dobrá. Chýba tu len určitá výrečnosť. Je jasné, že tú musí mať človek aj "v sebe"/.

Ja by som odporúčala čítať rôzne druhy kníh, nie iba odborné - rozširuje sa slovná zásoba. I týmto spôsobom sa dajú skvalitniť komunikačné schopnosti. Výborne sa učí aj v kolektíve - konfrontácia s niekým, kto má trefné poznámky. Samotári to majú ťažšie:eek:.
Halli
12.03.08,19:46
Stači viesť " takú obyčajnu schôdzu" spoločenstva vlastníkov bytov , keď máš pred sebou 30 ľudí a ver že ťa to otestuje perfektne :D Žiadna kniha ti nenahradí konkrétnu situáciu, keď sa máš postaviť pred ľudí a rozprávať... ten vnútorný stres a očakávanie...čo bude, ako kto zareaguje, či dokažeš reagovať ty ... je to dobrá škola ;)
pepolko
22.03.08,13:22
tiež si myslím, že skôr človek hodený "do hlbokej vody" situácií, v ktorých sa musí čo najrýchlejšie zorientovať a správne zareagovať, sa to najskôr naučí alebo aspoň získa potrebné skúsenosti, ako má riešiť rôzne situácie v živote. Ale myslím, že ono to trošku príde aj samé vekom a skúsenosťami ;)
JaDo
29.03.08,21:30
misomiso
29.03.08,21:44
Je závideniahodné, keď má človek dar reči. V každej situácii vie reagovať. Sú ľudia, ktorí najskôr musia popremýšľať a až potom reagujú.
Ale ide o to, že tí, "s darom reči" ich predbehnú, zareagujú /nech už akokoľvek/.

Ide mi o to, či máte skúsenosti s literatúrou, ktorá by dopomohla človeku vedieť sa orientovať v rôznych životných situáciách.
/V podstate sa jedná o to, že človek je OK - pracovitý, čestný, povaha vcelku dobrá. Chýba tu len určitá výrečnosť. Je jasné, že tú musí mať človek aj "v sebe"/.

Treba si nahravat Meciara a Fica. A potom dokola trenovat, trenovat a trenovat.
Hansa
10.04.08,04:56
Treba si nahravat Meciara a Fica. A potom dokola trenovat, trenovat a trenovat.

Mečiara nemusím a myslím, že ani Fica.
Bionda
10.04.08,09:46
Mám skúsenosti, že to hlavne musí byť v ľuďoch, sú ľudia čo "natrepú " množstvo ale kvalitatívne to je o ničom a ľudia čo povedia málo, ale vždy je to výstižné a správne, nuž napr. aj moja staršia tá tiež toho veľa nenahovorí, ona vraví, že rada počúva a keď to čo má povedať nepovažuje za cenné, tak nepovie. Nuž , ale naozaj zdvihnutie sebavedomia je dôležité.
littleboy
10.04.08,12:19
Zostan radsej sam(a) sebou. Rozumny clovek Ta nikdy nebude posudzovat len podla reci a co si o Tebe mysli blb by Ti malo byt jedno.
dari1
11.04.08,06:29
Hansa, poznam ten pocit.
Mnohokrat potrebujem argumentovať, dôvodiť a hoci som precitala stohy knih, tak v tom momente kolkokrat neviem poriadne rozpravat, som jak z osobitnej (tak si pripadam). A niekedy to ide samo.
Malo by pomoct si to predtym dobre pripravit - aj som skusala, ale v momente ked som to mala prezentovat sa mi vsetko z hlavy vyparilo a zasa som "habkala".
Takze radsej pisem zdovodnenia, a potom ich citam.