Wotan
12.03.08,06:07
Je polovica marca a zamestnavatel nam este nedal stravne listky za mesiac januar a ani februar. Tvrdi, ze budu trochu neskorsie a ze odovzdaju za 2 mesiace naraz. Ja si vsak myslim, ze mali zo zakona povinnost listky za januar vyplatit do konca februara. Nemylim sa? Co v takomto pripade? Ktory zakon na to poukazuje? Diky.
Zuzy
12.03.08,06:11
Ja si myslím, že zamestnávateľ nepostupuje správne, my dávame stravné lístky vopred a nie opačne. Teda za marec som im dala už koncom februára.
Tweety
12.03.08,06:18
Je polovica marca a zamestnavatel nam este nedal stravne listky za mesiac januar a ani februar. Tvrdi, ze budu trochu neskorsie a ze odovzdaju za 2 mesiace naraz. Ja si vsak myslim, ze mali zo zakona povinnost listky za januar vyplatit do konca februara. Nemylim sa? Co v takomto pripade? Ktory zakon na to poukazuje? Diky.
ZP §152, stravenky, resp. stravovanie je povinný zabezpečiť za každú zmenu nad 4 hodiny, treba sa informovať o príčine, prečo nezabezpečil, možno má zamestnáv. finančné problémy. Ak nie, je to zjavné porušenie § 152 ZP.
Wotan
12.03.08,06:31
možno má zamestnáv. finančné problémy. Ak nie, je to zjavné porušenie § 152 ZP.


dovodom su pravdepodobne financne problemy, nakolko maju problemy aj s vyplacanim miezd nacas. Co v takom pripade? Neplati vtedy ten zakon?
Tweety
12.03.08,06:34
dovodom su pravdepodobne financne problemy, nakolko maju problemy aj s vyplacanim miezd nacas. Co v takom pripade? Neplati vtedy ten zakon?
Zákon platí aj v tomto prípade. Počkala by som na splnenie , že budú naraz za dva mesiace, ak nebudú ani neskôr, ostáva možnosť nahlásiť to na IP.
zltalienka
04.06.08,05:34
Ahojte, chcem sa spýtať, či je možné, aby si živnostník dal do nákladov stravné lístky v prípade, keď je zároveň zamestnaný v TPP, ale jeho zamestnávateľ mu za posledné mesiace nedal stravné lístky (vyzerá to, že firma, kde pracuje zatvára prevádzku...).
Dakujem za odpoveď.
Tweety
04.06.08,05:43
Ahojte, chcem sa spýtať, či je možné, aby si živnostník dal do nákladov stravné lístky v prípade, keď je zároveň zamestnaný v TPP, ale jeho zamestnávateľ mu za posledné mesiace nedal stravné lístky (vyzerá to, že firma, kde pracuje zatvára prevádzku...).
Dakujem za odpoveď.
Je to diskutabilné, pretože v usmerneni drsr. sa píše, že ak mu zároveň vzniká nárok na stravenky z PP, nemôže si ich uplatniť ako SZČO, ale tu vznikol iba nárok, ktorý nebol splnený. O tom už usmernenie mlčí....:o Takže to ostane asi na dokazovaní.
Chobot
04.06.08,07:08
Ahojte, chcem sa spýtať, či je možné, aby si živnostník dal do nákladov stravné lístky v prípade, keď je zároveň zamestnaný v TPP, ale jeho zamestnávateľ mu za posledné mesiace nedal stravné lístky (vyzerá to, že firma, kde pracuje zatvára prevádzku...).
Dakujem za odpoveď.


Nie, nemôžeš. Presne to isté sa pýtal aj iný člen porady a tu v príspevku č. 52 som dal odpoveď:

http://www.porada.sk/t82865-zakon-o-cestovnych-nahradach-zmena-sadzieb-od-1-6-2008-a.html
zltalienka
04.06.08,08:25
vďaka za odpovede a link. pekný dník