ingah
12.03.08,09:36
Ak evidujem došlé fa podľa dátumu prijatia /fyz. do ruky/, podľa akého dátumu uplatňujem dph, dodania alebo prijatia. Predkontujú sa aj odosl. fa?
Ak napr. zabudnem nejakú fa zaevidovať, kde ju mám potom upratať, nevadí že nepôjde do poradia? ďakujem
Libusa
12.03.08,09:57
Ak evidujem došlé fa podľa dátumu prijatia /fyz. do ruky/, podľa akého dátumu uplatňujem dph, dodania alebo prijatia. Predkontujú sa aj odosl. fa?
Ak napr. zabudnem nejakú fa zaevidovať, kde ju mám potom upratať, nevadí že nepôjde do poradia? ďakujem
-ak máte faktúru k dispozícii do termínu kedy uzatvoríte DP DPH podľa dátumu dodania. Uplatniť DPH môžete aj v období bezprostredne nasledujúcom.
Odoslané faktúry 311/6xx, 311/343A
Ak zabudnete faktúru zaevidovať dáte ju do poradia a rozhodnete či nie je potrebné podať dodatočné DPH čo závisí od toho ktorého obdobia sa faktúra týka , teda či je to faktúra aktuálneho mesiaca, alebo napríklad spred 2 mesiacov. Zabudnutá faktúra z predchádzajúceho roka môže ovplyvniť aj daň z príjmov.
ingah
12.03.08,12:23
evidovala som podľa dát. dod., nevadí že to zmením podľa prijatia?
Libusa
14.03.08,05:38
evidovala som podľa dát. dod., nevadí že to zmením podľa prijatia?
Možno som to nepochopila v predchádzajúcej otázke ste písala, že evidujete faktúry podľa dátumu prijatia faktúry