rybanka
12.03.08,09:53
Ahojte všetci záhradkári,
kto vie poradiť, ako sa starať o cibuľku hyacintu zakúpeného v obchode, po odkvitnutí, tak aby rozkvitla znova v črepníku.
Pekný deň.
annina
16.03.08,17:31
odstrihni kvetnú stolu,ale listy ponechaj sú dôležité pre víživu cibule,nechaj ich zožlknúť na tmavšom a chladnejšom mieste a polievaj len občas,aby cibuľa nevyschla,tam ju nechaj tak do novembra,presad do novej zeminy a v decembri začni viac zalievať, január môžeš aj prihnojiť-na kvitnutie a koncom januára preniesť na svelé a teplejšie stanovište
rybanka
17.03.08,10:57
Ďakujem, vyskúšam.
atramka
21.03.08,23:11
rybanka, ja som postupovala podobne, cibule som zasadila pred zimou do črepníkov a dala do pivnice, okolo vianoc som zistila, že už začínajú riadne klíčiť, tak som ich preniesla na svetlejšie miesto a krásne mi zakvitli, len boli také povytiahnuté od tepla, o boli krásne v zime a už mi aj odkvitli. To isté som urobila s cibuľami narcisov, zasadila som ich plnú debničku a tiež krásne kvitli, aj som ich vynášala z bytu von,pretože nemajú radi také izbové teplo, ale tiež potešili a teraz sú na terase a pomaličky dokvitajú.
emyly
24.03.08,19:53
ahojte, pridám sa k vám, tiež mám hyacintu, ale nevedela som že má cez zimu oddychovať v chlade a tme, iba som odstrihla všetky listy ( cibulku som totiž presádzala) a teraz mi narástli len listy, ale nekvitne. Ako postupovať, aby zakvitla?
rybanka
28.03.08,12:26
Ja som len nevedela, čo s tými listami.
Inak, teraz som niekde čítala, že keď posadím cibuľu, treba ju zakryť papierovým klobúčikom, alebo nechať na tmavom mieste, aby vyrašila, na svetlo dať až keď má takých 6-8 cm.
Niečo na tom asi bude, lebo som posadila tulipány a len čo pustili lístok tak cca 7 cm, hneď v tom lístku aj kvitli, vôbec nevyrástli. V zemi tiež majú tmu.
KEJKA
07.06.09,14:04
teraz ked mám odkvitnuté hyacinty, nie sú na priamom slnku, dokedy ich môžem nechať vonku? alebo už teraz ich mám presadiť a odložiť v črepníkoch?
Kvety už nie sú, listy trochu ovädli, ale ešte sú zelené......
arizona
08.06.09,06:44
teraz ked mám odkvitnuté hyacinty, nie sú na priamom slnku, dokedy ich môžem nechať vonku? alebo už teraz ich mám presadiť a odložiť v črepníkoch?
Kvety už nie sú, listy trochu ovädli, ale ešte sú zelené......
Máš ich zasadené voľne, alebo v črepníku?
Ja mám zopár hyacintov,ktoré som zakúpila v črepníku. Hoci som sa im snažila napodobiť "vonkajšie prostredie", buď kvitli veľmi málo, alebo vôbec nie. Mali iba listy.
Tak som ich zasadila von a kvitnú krásne každú jar. Cibule nevyberám vôbec,ani na zimu.

Ak listy začnú žltnúť, môžeš vybrať zo zeme, nechať obschnúť cibuľku a na jeseň znovu zasadiť.:)
DanielaSL
10.03.11,18:02
Uschli mi kvety na hyacinte kúpenom v obchode.... listy som nechala , kvety odstrihla...ale listy rastú a sú stále pekne zelené...čo s tým ďalej? Chcela by som v jeseni ich vysadiť do záhrady.
arizona
10.03.11,18:39
Uschli mi kvety na hyacinte kúpenom v obchode.... listy som nechala , kvety odstrihla...ale listy rastú a sú stále pekne zelené...čo s tým ďalej? Chcela by som v jeseni ich vysadiť do záhrady.
Polievaj iba malicko, nechaj pomaly prirodzene zaschnut. Cibulka sa ti bude pomaly zatahovat a pripravovat sa na oddych.
Chokma
15.03.11,19:46
ahojte, my sme dostali na jesen od jednej panej, co robila poriadky v zahrade, za igelitku vselijakych cibuliek a nestihli sme to vysadit, tak som to vo februari hodila do kvetinacov, aby cibulky nepohnili a zachranili sa a tak krasne mi teraz kvitnu. vonku este len rasia, vyhodila som ich teraz von a mame jar :)

72300
72301
elisabeth
16.04.13,13:43
Ahojte, kúpila som si rýchlené hyacinty, teraz mi na balkóne dokvitajú.
Sú to tri veľké cibule, natesnené do malého kochlíčka, cibule z 1/3 prečnievajú nad povrch a mám
ich 6 kochlíčkov (chcela som ich dať na cintorín a pred dom, ale začalo snežiť, takže zostali na zasklenom balkóne). Je mi ich ľúto vyhodiť. Čo mám s nimi urobiť, aby kvitli aj na rok? Viem, že cibuľoviny sa po odkvete vyberajú zo zeme, ale tie moje neviem či nezoslabli tým že mali tak málo zeme a kvitli ako divé. Mám ich dať ešte do zeme alebo ich mám už nechať zaschnúť?
Vďaka za pomoc.