vanilka
12.03.08,09:58
opat potrebujem poradit, tentokrat mam pred sebou fakturu od zahranicnej firmy v CZK, pricom je tu uvedene a vypocitane aj DPH 19%, jedna sa o dopravu, ja by som to zauctovala ako FA v CZK, pricom DPH by som dala neovplyvnujuce, kedze si nebudeme spatne narokovat jej vratenie a cela suma by isla jednoducho do nakladov, co vy nato?
ivoviz
13.03.08,17:41
opat potrebujem poradit, tentokrat mam pred sebou fakturu od zahranicnej firmy v CZK, pricom je tu uvedene a vypocitane aj DPH 19%, jedna sa o dopravu, ja by som to zauctovala ako FA v CZK, pricom DPH by som dala neovplyvnujuce, kedze si nebudeme spatne narokovat jej vratenie a cela suma by isla jednoducho do nakladov, co vy nato?
Ak ste si objednali dopravu na IČDPH tak by som faktúru reklamoval. V opačnom prípade nič proti účtovaniu až na vyčíslenie DPH, náklady vrátane DPH.
vanilka
14.03.08,06:02
dnes mi prisla faktura od ceskej firmy, hodnota tovaru je v CZK aj SKK, DPH je nulove, pricom uhradit ju chcu v SKK, co v takomto pripade? zauctujem ju ako zahranicnu fakturu v SKK a typ DPH bude 19% ovplyvnujuce - samozdanenie ?