MiŠi
12.03.08,11:23
Len si chcem overiť, či som dobre zaúčtovala nasledovnú vec.
SZČO berie mesačne odmenu ako mzdu a zaúčtovávam mu to do osobných výberov - výdavky neovplyvňujúce základ dane. Je to tak správne? Alebo mu to môžem dať do MIEZD? Ďakujem
Tweety
12.03.08,10:25
Len si chcem overiť, či som dobre zaúčtovala nasledovnú vec.
SZČO berie mesačne odmenu ako mzdu a zaúčtovávam mu to do osobných výberov - výdavky neovplyvňujúce základ dane. Je to tak správne? Alebo mu to môžem dať do MIEZD? Ďakujem
Áno, sú to VNOZD, nemôže to byť jeho mzda- SZČO nemôže mať mzdu.
Jarka 1
12.03.08,10:28
SZČO nemá mzdu. Môže si vyberať kedy chce, ak na to má peniaze. Nemusíš to dokladovať. Je to vždy výdaj neovplyvňujúci základ dane.
Dobroslava
12.03.08,10:36
SZČO nemá mzdu. Môže si vyberať kedy chce, ak na to má peniaze. Nemusíš to dokladovať. Je to vždy výdaj neovplyvňujúci základ dane.
Prosím, ako mám v peň. denníku zaúčtovať príjem z osobného účtu na podnikateľský /SZČO/, ako VOZD alebo VNZD? Mám taký prípad, že síce na podnikateľskom účte má peniaze, ale do pokladne si prijme peniaze z osobného účtu. Ďakujem.
Jarka 1
12.03.08,10:47
Prosím, ako mám v peň. denníku zaúčtovať príjem z osobného účtu na podnikateľský /SZČO/, ako VOZD alebo VNZD? Mám taký prípad, že síce na podnikateľskom účte má peniaze, ale do pokladne si prijme peniaze z osobného účtu. Ďakujem.

Ak ich previedol na podnikateľský účet, alebo vložil do pokladne cez príjmový pokladničný doklad bude to príjem neovplyvniteľný základ dane. Je to osobný vklad podnikateľa. Pozor, musí to vedieť preukázať pri kontrole napr. výpisom zo súkromného účtu. Musí byť jasné, že to nebol príjem za podnikanie.
Evanka
12.03.08,10:48
Prosím, ako mám v peň. denníku zaúčtovať príjem z osobného účtu na podnikateľský /SZČO/, ako VOZD alebo VNZD? Mám taký prípad, že síce na podnikateľskom účte má peniaze, ale do pokladne si prijme peniaze z osobného účtu. Ďakujem.

Zadotuješ pokladňu. Vklad v hotovosti do pokladne. Je to príjem neovplyvňujúci ZD.
Dobroslava
13.03.08,10:11
Zadotuješ pokladňu. Vklad v hotovosti do pokladne. Je to príjem neovplyvňujúci ZD.
Ďakujem, a mám ešte jednu otázku:
Daň uhradená z DP za rok 2006 je VOZD alebo VNZD? Kde ho zaúčtovať v peň. denníku? Ďakujem ešte raz.
Paula
13.03.08,10:13
Ďakujem, a mám ešte jednu otázku:
Daň uhradená z DP za rok 2006 je VOZD alebo VNZD? Kde ho zaúčtovať v peň. denníku? Ďakujem ešte raz.



VNZD, ostatné .