Magda
12.03.08,12:00
Mám na Vás prosbu aké odvody sú do ZP a SP: Dohoda o pracovnej činnosti a Dohoda o vykonaní práce. Ktorá dohoda je lepšia ak sa týka pracovníka ktorý má trvalý pracovný pomer v inej organizácii a chce si ešte privyrobiť a či má nárok aj na stravné lístky /čo asi predpokladám že nie/ ďakujem za pomoc
jamis
12.03.08,11:05
Mám na Vás prosbu aké odvody sú do ZP a SP: Dohoda o pracovnej činnosti a Dohoda o vykonaní práce. Ktorá dohoda je lepšia ak sa týka pracovníka ktorý má trvalý pracovný pomer v inej organizácii a chce si ešte privyrobiť a či má nárok aj na stravné lístky /čo asi predpokladám že nie/ ďakujem za pomoc

Z DoPČ a DoVP sa ZP neodvádza a do SP sa platí len GP a ÚP.
Ak je to trvalý PP, doporučujem DoPČ, ktorá má obmedzenie v tom, že pracovník nesmie odrobiť do týždňa viac ako 10 hod.. Nárok na stravné lístky nemá.
Natallka
12.03.08,11:05
No to by aj mnazaujimalo ako to je s dohodou.Kamoska mi hovorila ze ak uzatvorim dohodu a nepresiahne 5000 Sk mesacne tak sa nemusia ziadne odvody platit.Co je na tom pravda?Ale neviem ci sa treba nahlasit aj na soc.poistovni nikedy to tak bolo.A este ma zaujima ale zdanit potom treba tie mesacne peniaze ci ako to je?Dakujem aj ja vopred.
jamis
12.03.08,11:07
No to by aj mnazaujimalo ako to je s dohodou.Kamoska mi hovorila ze ak uzatvorim dohodu a nepresiahne 5000 Sk mesacne tak sa nemusia ziadne odvody platit.Co je na tom pravda?Ale neviem ci sa treba nahlasit aj na soc.poistovni nikedy to tak bolo.A este ma zaujima ale zdanit potom treba tie mesacne peniaze ci ako to je?Dakujem aj ja vopred.
A kamoška je mzdárka ?
Libusa
12.03.08,11:19
Mám na Vás prosbu aké odvody sú do ZP a SP: Dohoda o pracovnej činnosti a Dohoda o vykonaní práce. Ktorá dohoda je lepšia ak sa týka pracovníka ktorý má trvalý pracovný pomer v inej organizácii a chce si ešte privyrobiť a či má nárok aj na stravné lístky /čo asi predpokladám že nie/ ďakujem za pomoc
Do ZP nie sú žiadne odvody . Do SP ÚP a GP. Dohoda o pracovnej činnosti
sa môže uzatvoriť na dobu neurčitú je obmedzená výkonom práce 10 hod./ týždeň.
Dohoda o vykonaní práce je len na jednotlivý pracovný úkon vymedzený úrčitým výsledkom nie na pravidelné vykonávanie určitej práce. Počet hodín 350/rok.
Zamestnávateľ po prerokovaní so zástupcami zamestnancov môže rozšíriť okruh FO ktorým zabezpečí stravovanie podľa §152 ods3 ZP. Tých 5000,-Sk sa týka dane zo mzdy. Ak príjem nepresiahne 5000Sk je to zdanené zrážkovou daňou a daň je vysporiadaná.Nepovažuje sa za preddavok. Ak by to bolo výhodné pre FO môže tento príjem zahrnúť do DP , ale nemusí.
Magda
12.03.08,11:21
Ďakujem za pomoc a dobrú radu
Natallka
12.03.08,13:13
Kamoska nieje mzdrarka ale zacina podnikat a informovala sa u danovnicky.Len nemam blizsie informacie.